לאחר שהבית נשרף מהתלקחות קורקינט: המשפחה תובעת את היבואנית

בני משפחת עמר ניצלו בנס משריפה שכילתה את דירתם בעקבות סוללה שהתפוצצה באמצע הסלון. כעת, שנה אחרי, הם החליטו לתבוע את חברת "אינוקים", וטוענים: "זה לא אירוע יחידני"

זמן צפייה: 02:41

סוללה של קורקינט חשמלי שהתפוצצה באמצע הסלון של משפחת עמר גרמה לשריפה שכילתה את דירתם. עכשיו, הם החליטו לתבוע את יבואנית הקורקינט על הנזק ועל הפגיעה הנפשית שספגו לאחר שחייהם ניצלו בנס. שירי עמר זוכרת היטב את הרגע שבו ביתה עלה באש. "קרוב לשעה 12 בלילה, אנחנו נכנסים לחדר השינה ופתאום אנחנו שומעים פיצוץ אדיר מהסלון. הסלון כולו אפוף עשן, אנחנו לא רואים כלום. אנחנו יודעים שיש שם ילדים, אנחנו לא רואים אף אחד מהם. בעלי נכנס מתחת ללהבות, הוא הסתכל למטה והוא ראה שלושה זוגות רגליים עומדות על החלון. הוא התקרב אליהן, הוא חבק את שלושתן והוציא אותן דרך הלהבות".

יותר משנה אחרי המקרה, בני המשפחה לא שוכחים את תמונות ביתם עולה בלהבות. אחרי השיפוץ והניסיון להחזיר את הדירה לקדמותה הצלקות הפיזיות והנפשיות עדיין לא הגלידו. "כל מיני רעשים מאוד-מאוד חזקים מקפיצים אותנו, הילדים לא כל כך רוצים להישאר בבית לבד", סיפרה שירי. "יש נזקים פיזיים של כוויות, של צלקות, אבל הנזקים הנפשיים הם הרבה יותר קשים". את הקורקינט קנה בן זוגה של שירי מחברת "אינוקים". עכשיו הם תובעים את החברה על הנזקים שנגרמו לדירה, נזקים שהם מעריכים במיליון שקלים. "הקורקינט היה בסך הכול בן שבועיים, הוא היה חדש. בזמן השריפה, הכלי לא היה מחובר למקור טעינה".

הקורקינט שהתפוצץ בבית משפחת עמר
הקורקינט שהתפוצץ בבית משפחת עמר | צילום: חדשות 13

יוסי בלוט, סמנכ"ל אינוקים, טוען כי "הרבה אנשים הולכים, קונים מטענים מהירים וחזקים שלא אושרו על ידי מכון התקנים או על ידי היצרן והמון מהשריפות באופניים חשמליים ובקורקינטים קורות בעקבות התנהגות מהסוג הזה. סוללת ליתיום היא דבר מסוכן. רשות הכיבוי אומרת שאסור לטעון בתוך דירות".

ד"ר קובי קופלנסקי, עו"ד מומחה בתביעות ביטוח שמייצג את עמר, ציין מצדו כי "האירוע הזה הוא לא אירוע יחידני. מחקירות שאנחנו ערכנו מדובר במספר אירועים שבהם אירעה התלקחות של סוללת הליתיום של הקורקינט של הנתבעת". ואכן, הסיפור הזה רחוק מלהיות מקרה יחיד. משנת 2015 חלה עלייה מדאיגה במספר המקרים של התפוצצות סוללות ליתיום שבהם משתמשים באופניים חשמליים ובקורקינטים ממונעים. ב-2019 כבר נרשמו 144 מקרים שכאלה, השנה מדובר בינתיים ב-13.