רעידת אדמה בעוצמה 3.5 הורגשה באזור בית שאן

אגף הסיסמולוגיה במכון הגיאולוגי דיווח כי הרעש הורגש באזור הצפון, ומקורו ככל הנראה בשטח ירדן, 14 ק"מ צפונית-מזרחית לעיר הצפונית. לא ידוע על נפגעים או על נזק

רעידת אדמה
רעידת אדמה | צילום: רויטרס

רעידת אדמה בעוצמה 3.5 התרחשה הבוקר (שני) במרחק של 14 ק"מ צפונית-מזרחית לבית שאן - כך דיווח אגף הסיסמולוגיה במכון הגיאולוגי. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

לפני כשבוע הורגש רעש בעוצמה של 6.6 מדרום לאי כריתים שביוון, כך עדכנו במכון הסיסמולוגי האירופי-ים תיכוני. על פי דיווחי גולשים, רעידות קלות הורגשו גם בערי החוץ בישראל, בין היתר בשרון ובשפלה.

לפני כחודש הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 4.3 הורגשה הבוקר באילת. לא דווח על נפגעים או על נזק כתוצאה מהרעש, שמקורו דרומית למפרץ בעיר. לפני כחודשיים התרחשה רעידת אדמה בעוצמה 3.8 כ-25 קילומטרים דרום-מערבית לחיפה, בים התיכון. היא הורגשה בחיפה, בקריות, בחדרה, בזכרון יעקב, בצפת, בנהריה, ברכסים ואף בירושלים. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

במשטרה דיווחו אז כי התקבלו כ-200 פניות במוקד בעקבות הרעידה, ובתום סריקות הוסר כל חשש לנפגעים. בשל הרעש, במשטרה ביקשו לרענן את הנהלים ומבקשים מהציבור לפעול בהתם להנחיות גופי החירום בעת רעידת אדמה.