רשימת הכבישים המסוכנים שלא תוחזקו בשל מחסור בתקציב

לחדשות 13 נודע כי מאז חודש מאי כמעט ולא מתבצעות עבודות בכבישים הבינעירוניים בישראל. הסיבה - מחסור של 600 מיליון שקלים בתקציב המיועד לאחזקת כבישים • הרשימה המלאה

זמן צפייה: 03:02
ממידע שהגיע לידי חדשות 13 עולה כי מחודש מאי האחרון לא מתבצעות כמעט כלל עבודות תחזוקה בכבישים הבינעירוניים ברחבי הארץ. הסיבה לכך היא מחסור של כ-600 מיליון שקלים בתקציב המיועד לאחזקת הכבישים. ברשימת הכבישים שהגיע לידינו שבהם התחזוקה הכי דחופה והמצב כבר גובל בסכנה של ממש - בצפון: כביש 85 בין קדרים לצומת חנניה, כביש 89 בין צומת מירון לעין זיתים, כביש 70 חוצה כפר יאסיף וכביש 65 בין עפולה לכפר תבור.
כביש פגום | צילום: חדשות 13
בשפלה ובדרום: כביש 40 בין חצב לרעם, בכביש 4 כמה מקטעים (בין כפר הנגיד ליבנה, אזור גן דרום ליבנה) ובמזרח אפילו כביש 90 שידוע ככביש אדום מרובה תאונות מצב התשתית מסכן חיים (בין פצאל  לרותם) "הימנעות מהעברת תקציבים לתיקון ותחזוקת הכבישים זה דבר מאוד חמור, יכול להסתיים בנזק ברכוש, ויכול להסתיים אפילו במוות", אמר אינג' גדי וייסמן, מהנדס תנועה וחוקר תאונות דרכים. לא מדובר רק בבורות ובסדקים - 30 אחוזים מרשת הכבישים בישראל - כ-3,000 ק"מ, לא עברו השנה חידוש צבע. גורמים בענף התחבורה שמעורים בפרטים מתריעים כי מדובר בסכנה בטיחותית של ממש, שתחריף בחורף ועלולה להביא להצפת כבישים, ושאם לא תטופל בקרוב - הנזק רק יחמיר והתיקון יעלה הרבה יותר.