בכירים במערכת הבריאות: נשקלת האפשרות של עוצר כולל בליל הסדר

הממשלה תקיים ב-22:00 שיחת ועידה טלפונית כדי לדון בהחמרת הגבלות התנועה וצמצום פעילות המשק. בכיר ישראלי: משרד הבריאות דורש הפסקת המשלוחים מהמסעדות - האוצר מתנגד

זמן צפייה: 02:09

במערכת הבריאות ובממשלה חוששים מתרחיש של הדבקה המונית בליל הסדר - ולכן נשקלת האפשרות להטיל עוצר מלא בערב החג וביום למחרת. כך פורסם הערב (ראשון). מדובר בעוצר מוחלט, כך שאנשים לא יוכלו לצאת כלל מבתיהם, וזאת במטרה למנוע תנועה כלשהי והדבקה.

בשעה 22:00 תערוך הממשלה ישיבה טלפונית כדי לדון בהחמרת הגבלות התנועה. ככל הנראה תהיה החמרה של ההנחיות הנוכחיות, אך לא יהיה הסגר מלא. בכיר ישראלי מסר לחדשות 13 כי משרד הבריאות דורש להפסיק את המשלוחים מהמסעדות, ומשרד האוצר מתנגד בחריפות. העבודה במשק ככל הנראה תצומצם משמעותית.

פקידים בכירים מסרו לחדשות 13 כי מאז אתמול חלה ירידה בלחץ שהפעילה לשכת נתניהו בכל הנוגע להסגר מלא - ייתכן שהסיבה לכך היא התקדמות המגעים לקראת ממשלת אחדות.

עוד בחדשות 13:

שירות התעסוקה: "בקצב הזה – עד פסח יהיו יותר ממיליון מובטלים"

ממחר בבוקר: בדיקות קורונה יבוצעו ברשתות שיווק ברחבי הארץ

המשטרה נערכת להטיל הסגר על שכונות חרדיות בבני ברק ובירושלים

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

מוקדם יותר דיווח שירות התעסוקה כי היום נרשמו 21,254 בני אדם בלשכת התעסוקה, בכך עלה מספר דורשי העבודה בישראל, מתחילת משבר הקורונה, ל-781,608. 89.9 אחוזים מדורשי העבודה נמצאים בחל"ת. בעקבות כך, שיעור האבטלה בישראל עלה ל-22.6 אחוזים.

המספר הכולל של דורשי העבודה הפעילים בישראל הוא 939,459, יחד עם חלק מהמתייצבים הפעילים מהתקופה שקדמה למשבר הקורונה שעמד על כ-160 אלף. רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה אמר כי "על אף שנראה כאילו קצב ההרשמה לשירות התעסוקה הואט לעומת השבועות הקודמים, חשוב להבין - זו אינה בלימה וגם לא שינוי מגמה. עדיין מצטרפים בכל יום רבבות ישראלים למעגל דורשי העבודה בישראל, ובקצב הזה, ברור לנו שיהיו בישראל למעלה ממיליון דורשי עבודה עוד לפני חג הפסח".

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

עוד אמר גראור כי "פרסמנו הערב את תוכנית החירום הלאומית שגיבשנו לצמצום ממדי האבטלה בישראל, ואנו מקווים שהמלצותינו ימצאו אוזניים קשובות. במקביל, היום עשינו צעד משמעותי לקראת השלמת העברת המידע על דורשי העבודה לביטוח לאומי, העברנו 96% מהנרשמים ומעתה ואילך כל יום נעביר את החדשים מיום האתמול. אנו מטפלים בכך במהירות האפשרית, כדי שהישראלים יקבלו את דמי האבטלה שלהם הם זכאים, עוד לפני פסח".

היום המליצו בשירות התעסוקה לתגמל עסקים שיימנעו מלפטר את עובדיהם, ולעודד אותם לשמור על קשר עם מי שכבר פוטרו או הוצאו לחל"ת, על מנת להגדיל את הסבירות שהמשרה תישמר עבורם ליום שאחרי המשבר.