השוטרים נדהמו: הנהג שברח מהתאונה - נכה שלחץ על הדוושות במקל

גם הוותיקים שבשוטרים לא נתקלו במקרה כזה: במשך חודש הם ניסו לפענח תאונת דרכים שתועדה בדרום, ואז התברר שהנהג הוא גבר נכה שלחץ על דוושות הגז והבלם באמצעות מקל. "זו סכנה על הכביש"

זמן צפייה: 02:05

כבר מהרגע הראשון שבו תועדה התאונה בצומת זה היה נראה מוזר. נהג הרכב הפרטי תועד במצלמות האבטחה עוקף הולכי רגל במעבר חצייה, חוצה את הצומת ברמזור אדום ומתנגש בכלי רכב שמגיעים ממול. גם כשנהגי המכוניות שנפגעו בתאונה יוצאים מהן, הנהג הפוגע לא מאט אפילו. הוא מפלס את דרכו ואז נמלט מהמקום.

חודש אחרי התאונה, בוחני התנועה של מרחב נגב במחוז הדרומי של המשטרה מצליחים לאתר את הנהג הפוגע תושב רהט, ולעצור אותו. אז מתגלה הסיפור הלא ייאמן הבא. הנהג, נכה על כיסא גלגלים, נוהג ברכב באמצעות מקל שבו הוא לוחץ על הדוושות במקום ברגליים. "אם אתה מגיע לרמזור, איך אתה עוצר?", שואל אותו השוטר. "זה קל", משיב הנהג, "עם הקרש על הברקס זה מאוד קל".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בניסיון אחרון להגיע להסכם הצטרפות לממשלה: נתניהו ובנט ייפגשו

תחקיר פנימי של שיבא: הדוקר שלף סכין פעמיים לפני אירוע הדקירה

עלה ל-262 מניין המתים מקורונה; 13 חולים אובחנו ביממה האחרונה

תיעוד התאונה שבה נהג הרכב נהג עם מקל
תיעוד התאונה שבה נהג הרכב נהג עם מקל | צילום: מצלמות אבטחה

בחקירתו סיפר הנהג כי בליל התאונה הוא התבלבל ולחץ בטעות במקל על דוושת הגז במקום על דוושת הבלם. "הרכב שלו לא מותאם טכנית לנהיגה של בן אדם עם מוגבלויות", הסביר פקד אלכס קגלסקי, ראש מדור תאונות דרכים, מרחב נגב. "זה רכב רגיל לחלוטין שהוא בעצמו התאים אותו באמצעות מקל הליכה שחיבר אליו עוד חתיכת מתכת - זו סכנה על הכביש".

הנהג שוחרר בתום חקירתו ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום בגין גרימת תאונה, הפקרה ונהיגה בקלות ראש בתקווה שבפעם הבאה שבה יעלה על הכביש יהיה הרבה פחות יצירתי והרבה יותר זהיר.