מחסומים ומסוקים באוויר: כך נערכת המשטרה לסילבסטר בצל הקורונה

לאחר שמשרד הבריאות החליט לא להטיל עוצר מלא, כוחות האכיפה מתכוננים למסיבות השנה האזרחית החדשה שייערכו בניגוד לחוק בבתים פרטיים ובטבע. לכן, המשטרה גם עקבה אחר חשבונות ברשתות החברתיות

זמן צפייה: 01:54

בצל המשך התפשטות מגפת הקורונה, המשטרה נערכת לקראת אכיפת הסגר אל מול מסיבות השנה האזרחית החדשה, שצפויות להתקיים הלילה (חמישי) בניגוד להנחיות. כדי למנוע אותן, המשטרה תפרוס מחסומים רבים בכניסות לתל אביב ובשאר רחבי הארץ, ואף תשתמש במסוקים, כדי לנסות ולאתר מסיבות טבע מהאוויר.

נוסף על כך, המשטרה עקבה בימים האחרונים אחר חשבונות ברשתות החברתיות שפרסמו כי הם מתכוונים לערוך מסיבות בערב הסילבסטר. אותם אירועים צפויים להתקיים בתוך בתים פרטיים, ולכן יהיה קשה יותר לאתר אותם. כמו כן, המשטרה קוראת לשכנים של אנשים שעורכים מסיבות לדווח על כך למשטרה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בצל המגפה: פי 3.5 לידות ממקרי מוות ב-2020; מספר העולים ירד

224 ישראלים נמצאו חיוביים לאחר קבלת מנת החיסון הראשונה

2021 כבר כאן: בעולם החלו לציין את השנה החדשה • צפו בתמונות

בנות במסיבה
בנות במסיבה | צילום: רויטרס

במקביל בחיפה העלתה המשטרה את רמת הכוננות, כאשר מאות שוטרים ומתנדבים נפרסו ברחבי העיר ומספר רחובות ייחסמו עד מחר בבוקר. אזור השכונות המושבה הגרמנית וואדי ניסנס נסגרו לתנועה, בניסיון למנוע התקהלויות.

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, הזהירה מפני חגיגות בסילבטר בניגוד לחוק: "זה מאוד מדאיג, אסור לפרוק עול", אמרה ב"שש" עם אילה חסון. "אנשים שעושים התקהלויות לא חוקיות, או פותחים מקומות שאמורים להיות סגורים, מייצרים תנועתיות שעוזרת לנגף לעבור. אנחנו נמצאים בתחלואה אדירה שרק הולכת ועולה, צריך לשמור אחד על השני".

[brightcove_iframe video_id='programs-6-amnon-levi-episodes-full-3112201815' autoplay='0' credit='' desc='ד"ר שרון אלרעי-פרייס' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/q_auto,f_auto/v1598981078/AAAogi_io8ctd.png' kid='1_3e1e4far' kid='1_3e1e4far' duration=''']

מוקדם יותר היום התפרסם לראשונה בחדשות 13 כי משרד הבריאות החליט שלא להטיל הערב עוצר מלא כפי ששקל לעשות על מנת למנוע את חגיגות השנה החדשה, ובמקום זאת ביקש מהמשטרה להגביר את האכיפה ולפרוס כמה שיותר שוטרים, אשר ינסו לאכוף את מסיבות הסילבסטר שיתקיימו בניגוד לחוק.

בתוך כך, המשטרה עדכנה כי אתמול נרשמו 3,134 דוחות בגין ההפרות השונות של הסגר. 1,621 דוחות (מעל חצי מסך ההפרות) ניתנו בגין יציאה ממקום מגורים למטרה או פעולה שאינה מותרת, 1,290 בגין אי עטית מסכה, 71 דוחות בגין הפרת חובת הבידוד, 84 בגין הפרות שונות של בתי עסק ו-40 דוחות בגין שהייה במקום ציבורי שפעילותו נאסרה.

מסיבה במועדון
מסיבה במועדון | צילום: Gettyimages/ אימאג'בנק

אמש השוטרים ערכו ביקורים וביקורות אחר יישום ההנחיות ב-2,083 בתי עסק. כאמור, עשרות בתי עסק נקנסו בגין ההפרות השונות, ניתנו 151 אזהרות, וב-61 מקומות בוצע דילול קהל. 9 בתי עסק נסגרו למספר ימים בתום שימועים בגין הפרות. בנוסף בוצעו בדיקות של הימצאות בבידוד ל-1,690 חולים מאומתים המאושפזים בבית וכן ל- 6,109 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ.

כידוע, הסגר השלישי החל לפני חמישה ימים, ביום ראשון בערב. אז, נכנסו לתוקפן ההגבלות החדשות שיהיו תקפות לפחות לשבועיים, לפיהן אדם שיפר את הגבלת הקילומטר ייקנס ב-500 שקלים. ניתן לצאת מעבר למרחק זה לצורך קבלת טיפול רפואי או סוציאלי, להפגין, לפעילות ספורט, לצרכי עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת. כמו כן, ניתן להשתתף בהלוויה או בהליך משפטי.