ישראל נכנסה לסגר בפעם השלישית: נאסר המעבר בין ערים

עד מחר ב-20:00 אסורה פתיחה של סופרמרקטים, מסעדות וחנויות מזון. יתר הגבלות התנועה יישארו כפי שהן. מיום חמישי - פעילות גופנית לא תוגבל ל-500 מטרים מהבית • לכל ההנחיות

זמן צפייה: 02:44

מגפת הקורונה: מהיום (שלישי) בשעה 17:00 ועד למחר, צאת יום העצמאות, בשעה 20:00 - החל סגר ברחבי הארץ ונאסר מעבר בין ערים. כמו כן אסורה פתיחת סופרמרקטים, מסעדות וחנויות לממכר מזון.

שאר הגבלות התנועה, שחלות גם היום, יישארו כפי שהן. עוד אושר כי יתאפשר קיום של חתונות בשטח פתוח ובהשתתפות של עד 19 אנשים תוך שמירת מרחק של שני מטרים לפחות בין אדם לאדם. למרות הסגר, הממשלה אישרה במשאל טלפוני מופעי זיקוקים.

אחרי יום העצמאות, ביום חמישי, תבוטל המגבלה שמאפשרת לבצע פעילות גופנית בטווח של 500 מטרים בלבד ממקום המגורים.

המשטרה אוכפת את ההסגר בבני ברק
המשטרה אוכפת את ההסגר בבני ברק | צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס להחלטה: "מברך על ביטול המגבלה הקיימת על פעילות ספורט עד 500 מטר מהבית, כפי שדרשתי בשתי ישיבות הממשלה האחרונות. כעת ניתן לבטל עוד הגבלות על תחומים מסויימים, כמו למשל מכוני הכושר והצימרים ברחבי המדינה. צריך לאפשר לציבור 'להתאוורר' יחד עם המשך המאבק בקורונה וההקפדה על הכללים".

כמו כן הממשלה אישרה כי מלונות וצימרים צמודי קרקע ובעלי קומה אחת של חדרים יהיו יכולים להיפתח ביום ראשון לאחר יום העצמאות. זאת כצעד ראשון בדרך להחזרת ענף התיירות לפעילות, ובימים הקרובים משרד הבריאות יגבש תו תקן סגול לבתי העסק בתחום זה. יש לציין כי החזרה לפעילות תעשה בכפוף לאי-החמרה בתחלואה עד ליום ראשון.

הפגנת סוחרי שוק מחנה יהודה בירושלים
הפגנת סוחרי שוק מחנה יהודה בירושלים | צילום: רון ירקוני יחסי ציבור

כמו כן, בתום דיון שנערך בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יושבי ראש ועדי השווקים, הוחלט להחזיר בהדרגה את השווקים הפתוחים לפעילות תחת הגבלות בריאותיות.  בדיון, שבו השתתפו בין היתר גם שר הכלכלה וראש עיריית ירושלים, סוכם כי הצדדים יגבשו מתווה לחזרה של השווקים לפעילות - בכפוף לוויסות הכניסה למתחמים ושמירה על כללי הריחוק החברתי לפי כללי התו הסגול".

בשבוע הבא צפויות הקלות נוספות: פתיחת הקניונים, היתר מחודש להגיע לשמורות הטבע והפעלת בתי קולנוע. השרה מירי רגב פועלת לפתוח גם מכוני כושר ובריכות – אך לא בטוח שזה יאושר ע"י משרד הבריאות. חופי הים יישארו סגורים, וכך גם תיאטראות ואולמות מכל הסוגים.