לאחר 50 שנה: חנות הצעצועים המיתולוגית נסגרת בשל המשבר הכלכלי

כבר 5 עשורים מפעיל שלמה את העסק שלו בשוק הכרמל, אך עכשיו הוא נאלץ לסגור אותה עקב הפסדים שצבר בתקופת הקורונה. כעת, הוא ובנו מציעים את כל הסחורה במכירת חיסול. "פתחו אותנו אחרונים"

זמן צפייה: 02:47

חנות הצעצועים של שלמה מוכרת בשוק הכרמל כבר 50 שנה, הוא עבר בה מלחמות, פיגועים ותקופות פחות טובות כלכלית, אבל דבר לא הכין את שלמה למה שקרה בתקופת הקורונה. את הסטירה קיבלנו כבר בפורים. "נשארנו עם כל הסחורה. הגיע פסח, בחול המועד פסח לא עבדנו. עצמאות, שזו העונה הכי טובה שלנו - לא עבדנו. סגרו אותנו ראשונים, פתחו אותנו אחרונים", סיפר.

שלמה החליט בצער לסגור את החנות, אבל קודם הוא ימכור הכול כדי לכסות את החובות. דור, בנו של שלמה, דייל באל על שיצא לחל"ת, החליט לעזור לאביו ופתח "הדסטארט" כדי למכור את כל הסחורה. "אנחנו לא מבקשים נדבות, אבל מה שכן אנחנו רוצים זה להגיע למצב שבו אנחנו מחסלים את המלאי של החנות במצב שבו אנחנו נוכל להחזיר את רוב ההפסדים ואת רוב החובות שהוא נקלע אליהם", הסביר בנו.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

גנץ קטע פגישה עם רה"מ בשל דברי רגב; גורם בסיעתו: מצפה שתתנצל

חשד להתעללות במוסד לנוער בסיכון: מטפלת נעצרה, מדריכים נחקרו

סוף עצוב: גופתו של הרקדן הבין-לאומי איימן ספיה נמצאה בים

דור מעוז
דור מעוז | צילום: חדשות 13

באמצעות "הדסטארט" אפשר לקנות מארזי צעצועים או שוברי קנייה וכך לסייע לשלמה ולדור להגיע ליעד. שלמה הסביר כי "אני אוהב את העבודה הזאת. אני בא בכיף לעבודה. אין לי בעיה. תענוג, אני נהנה לבוא. אבל לא ייתכן שאני אעבוד, אממן, אוציא כסף מהכיס".

על אף הצער, הם רצו לעשות גם משהו טוב. דור ושלמה החליטו שלמרות הכול הם יתרמו עשרה אחוזים מהסכום לעמותת "בית הגלגלים" לילדים עם מוגבלויות, אולי תהיה בכך נחמה כלשהי.