האולמות נסגרו - ובת המצווה של הנערה בעלת המוגבלות בוטלה

שירה אברהמי, שלוקה בתסמונת דאון, תכננה את בת המצווה שלה במשך חצי שנה. השבת ההגבלות לתוקף הרסה את החלום ברגע האחרון, אך המתנדבים שהתגייסו עבורה מבטיחים שכשניתן יהיה - יחגגו לה בגדול

זמן צפייה: 01:58

שירה אברהמי בת ה-12 שלוקה בתסמונת דאון תכננה במשך חצי שנה את חגיגות בת המצווה שלה. בשל ההגבלות החדשות שנכנסו לתוקף האירוע בוטל והחלום הגדול התרסק לרסיסים. לאירוע בת המצווה שלה בשבוע הבא הוזמנו מאה איש, הכול כבר היה מוכן ליום הגדול. אבל אתמול נחתה הבשורה של סגירת אולמות האירועים עקב התפרצות הקורונה והכול בוטל ברגע האחרון.

רועי זיו, פעיל חברתי, מייסד פרויקט "רועי והחברים למען הקהילה", סיפר כי "זו כבר הפעם השנייה שאנחנו דוחים את זה, ואני גמור כי זה לא אירוע רגיל. ילדה כזאת שמחכה הרבה זמן לדבר כזה וזה גם החברים והחברות שלה, זה שובר את הלב". הוריה של שירה אמונה מעוטי יכולת, והתקשו להגשים את חלומה ולחגוג לה בת מצווה בגדול.

שירה אברהמי
שירה אברהמי ואמה | צילום: חדשות 13

לפני כחצי שנה שורה של מתנדבים ואנשי עסקים ששמעו על חלומה של הילדה נרתמו לסייע ולהרים לכבודה מסיבת בת מצווה מפוארת - אבל המציאות גברה על החלום. חנה אברהמי, אמה של שירה, סיפרה: "פתאום מתקשרים אליי, יש לנו תורם. יהיה קייטרינג, יהיה צלם, יהיו מגנטים. הכול יהיה. באו לקחת אותה ולמדוד לה שמלה, לעשות לה חורים באוזניים ושיהיו לה תכשיטים, והיא כל כך חיכתה לזה".

למרות התסכול הגדול מביטול המסיבה, המתנדבים שהתגייסו למען שירה אמונה בטוחים ברגע שמשבר הקורונה יסתיים, הם יחגגו לה בת מצווה שלא תשכח.