בשל העלייה בנדבקים: הממשלה תחליט אם להטיל סגר על שכונות בת"א

אחוז המקרים הגבוה בשכונת התקווה, שוק לוינסקי, בתחנה המרכזית ובמרכז יפו מדאיג את הממשלה. במהלך היום יחליטו השרים אם יש להכריז על סגר מקומי. העובדים הזרים מספרים: "אלו ימים קשים"

זמן צפייה: 04:07
מגפת הקורונה: היום (שלישי) ידונו בממשלה אם להטיל סגר על שכונות בדרום תל אביב בעקבות העלייה במניין הנדבקים שם וביפו. ולמרות הנתונים המראים זינוק בנדבקים דווקא בדרום העיר, השרים, ככל הנראה, לא ימהרו להכריז על סגר משום שהנדבקים הם בעיקר עובדים זרים ולא ניתן להטיל סגר סלקטיבי. בתוך כך, עיריית תל אביב הקימה מרכז שליטה שבו נמצאים נציגים של העירייה, של פיקוד העורף, נציגים מכל קופות החולים וממשרד הבריאות. הצדדים דנים למציאת פתרון שינסה לייעל את עניין הבידוד ולהפחית עד כמה שניתן את התחלואה בשכונות הדרומיות שנחשבות ל"מוקדי התפרצות". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> נתניהו: ייתכן שהסיפוח יקרה בשלבים; ארה"ב דורשת את הסכמת גנץ "צריכים ללמוד לחיות מחדש": הוריה של מאיה ווישניאק בריאיון האוצר מאיים: מורים שלא יגיעו ללמד אחרי ה-19.6 – לא יקבלו שכר
נווה שאנן, תל אביב
נווה שאנן, תל אביב | צילום: חדשות 13
כמו כן, היום הסתיימו שבועיים של מבצע בדיקות בריכוזי הקהילה הזרה בדרום תל אביב ובאילת. על פי נתוני משרד הבריאות, מתוך 2,890 דגימות, 211 היו חיוביות. באזור תל אביב, מתוך 2,721 דגימות, 209 היו חיוביות - כ-8 אחוזים מהבדיקות בסך הכול. באילת, מתוך 169 דגימות, שתיים היו חיוביות. לשם השוואה, בכלל הארץ שיעור החיוביים בבדיקות הוא 1.5 אחוז. לפי מרכז המידע והידע הלאומי, השכונות שבהן ריכוז חולים גבוה הן מרכז יפו, עג'מי, גבעת עלייה, שכונת התקווה, שוק לוינסקי ומתחם התחנה המרכזית. לפי ניתוח הנתונים, 73 אחוזים ממקרי ההדבקה אירעו בבית או במשפחה. 10 אחוזים נחשפו לחולה במגורים משותפים.
נאיל עטיי, מבקש מקלט מאריתראה
נאיל עטיי, מבקש מקלט מאריתראה | צילום: חדשות 13
בינתיים, העובדים הזרים מנסים להתמודד עם המצב שנכפה עליהם. "הימים האלה עוברים עלינו בצורה קשה", סיפר מרקה זראי, מבקש מקלט מאריתראה, "אלה ימים לא פשוטים". רבים ממבקשי המקלט והעובדים הזרים לא נקלטו בחזרה לעבודה. במדרחוב נווה שאנן, למשל, החנויות סגורות, מרבית המסעדות ריקות והמקום כולו כמעט וריק מאדם. מבקש המקלט נאיל עטיי הרחיב על המצב הקשה, ואמר: "הכול קשה. אין כסף, אין איך לשלם את שכר הדירה - אין אפילו איך לאכול".