צמצום נוסף בתחב"צ: עד שתי נסיעות בשעה בקווים העירוניים

משרד התחבורה הודיע כי מיום שני תופחת תדירות הפעילות של קווי האוטובוס בתוך הערים. תדירות הקווים הבין-עירוניים צפויה לרדת גם היא, בהתאם להחלטת החברות המפעילות את התחבורה הציבורית

 אוטובוס אגד
אוטובוס אגד (ארכיון) | צילום: בוצ'צ'ו

משרד התחבורה הודיע היום (חמישי) כי החל מיום שני יחול צמצום נוסף בפעילות התחבורה הציבורית, וקווים עירוניים ברחבי הארץ יירדו לשתי נסיעות בשעה לכל היותר. החברות המפעילות את שירותי התחבורה הציבורית יחליטו באופן נקודתי אם להפעיל שלוש פעמים בשעה קווים עורקיים בערים הגדולות, מתוך לקיחה בחשבון של מניעת צפיפות.

בנוסף, תצומצם התדירות בקווים הבין-עירוניים התדירים ל-3-2 נסיעות בשעה, בהתאם להחלטת החברות. קווים עירוניים עם שתי נסיעות ומטה, וכן קווים בין-עירוניים לא תדירים – יישארו ללא שינוי.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הצהיר: "בריאות הציבור עומדת לנגד עינינו. אנחנו שבים ומבקשים: הימנעו ככל הניתן מנסיעה בתחבורה ציבורית בימים האלה".

אוטובוסים של קווים
אוטובוסים של קווים | צילום: ynhockey, ויקיפדיה העברית

החל מאתמול, כל פעילות התחבורה הציבורית מושבתת משעה 20:00, כולל אוטובוסים, רכבת ישראל והרכבת הקלה, עד לשעה חמש בבוקר. בסוף השבוע תופסק פעילות כל התחבורה הציבורית, החל מהיום בשעה 20:00 ועד ליום ראשון בשעה חמש בבוקר.

במהלך היום תצומצם פעילות האוטובוסים בכ-60 אחוזים, ויתקיימו רק נסיעות למרכזים חיוניים ולמקומות עבודה מרכזיים. בין הקווים שיבוטלו גם במהלך היום ניתן למצוא את הקווים הבין-עירוניים המחברים בין ירושלים לחיפה, בין ת"א לקריית שמונה, בין ירושלים לנתניה ובין ירושלים לטבריה. לעת עתה לא יחולו במהלך היום שינויים במסלולי רכבת ישראל, אך גם שינויים אלה נלקחים בחשבון ויכולים להתרחש בהמשך.

לראשונה ובצל ההנחיות החדשות, יזם משרד התחבורה יזם פיתוח אפליקציה המעניקה שירות תחבורה בהזמנה אישית, בדומה לעיקרון עליו מבוסס שירות "Bubble Dan", ובהתאם לצרכים שיתפתחו בהמשך. שירות זה, ככל הנראה יותאם בראש ובראשונה למסלולים של אזרחים העובדים במקצועות המוגדרים חיוניים.