תקיפות נהגי האוטובוס נמשכות - ובחברות מזהירים: "ייגמר באסון"

בשבוע שעבר שני נהגי "דן" הותקפו על ידי נוסעים בהפרש של שעות ספורות. כעת, החברה דורשת מרשויות האכיפה שיחזירו את הביטחון האישי לעובדים. "לא רחוק היום שנהג יירצח"

זמן צפייה: 02:33
בשבוע שעבר אירעו שתי תקיפות של נהגי אוטובוס בלילה אחד, שכללו מכות בכל הגוף ואיומים בסכין. כעת, בחברות האוטובוס מזהירים – "זה ייגמר באסון". חני לוי, נהג דן, חזר מיום עבודה שגרתי עם חבלות וכאבים בכל הגוף. "חטפתי צרורות של אגרופים לראש וללסת, נפלתי אחורה על הכביש ואיבדתי את ההכרה, סיפר. "אנשים יותר מדי אלימים, הם לא מבינים שבצד השני יש לבן אדם משפחה". התקיפה האלימה הזו היא לא הראשונה שלוי עובר בתור נהג אוטובוס. לפני שמונה שנים הוא אושפז עם שבר בארובת העין וחתכים בפנים אחרי שנהג שניסה לעקוף את האוטובוס התנפל עליו עד שהתמוטט. "תוך כדי שהוא הכה אותי זה הריץ אותי פתאום שמונה שנים אחורה, וזה החזיר לי את כל הסיוט חזרה", סיפר לוי. לכתבות נוספות בחדשות 13 >> מסתמן: השוטר החשוד בהריגת סלמון טקה ישוחרר ממעצר בית חפץ: יאיר נתניהו צרח – "אלוביץ' לא מספק הסחורה – חרף ההטבות" בתום מותחן היסטורי: דיוקוביץ' גבר על פדרר וזכה בווימבלדון
פציעת נהג אוטובוס בעקבות תקיפה בכביש
פציעת נהג אוטובוס בעקבות תקיפה בכביש | צילום: חדשות 13
נהג אוטובוס של חברת ''דן'' באשפוז לאחר שהותקף
נהג אוטובוס של חברת ''דן'' באשפוז לאחר שהותקף | צילום: עופר עמרם
באותו הלילה, בהפרש של כמה שעות בלבד, נהג אחר של דן הותקף אף הוא באלימות על ידי נוסע שדרש לרדת מהאוטובוס באמצע הדרך. "הוא שלף סכין ארוכה ונעמד מעלי. הוא אמר – אני שוחט אותך אם אתה לא עוצר", סיפר הנהג. לחבריו הוא שלח הודעה - "חברים, איימו עלי עם סכין. ראיתי את המוות בעיניים". ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים, אמר כי "מקרי האלימות נגד נהגי האוטובוסים עוברים כל גבול. לא רחוק היום שנהג יירצח". חברת דן התייחסה לאירועים ודרשה מרשויות החוק להגביר את האכיפה: "רשויות האכיפה חייבות להתעורר, מי שמרים ידו על משרת ציבור צריך ביד ברזל להיזרק מאחורי סורג ובריח. האמירה של רשויות האכיפה חייבת להיות מהירה, מרתיעה ונחרצת כדי להחזיר את הביטחון האישי לאנשים העוסקים בשירות הציבור, ומוצאים עצמם חבולים ומוכים עד זוב דם בבתי החולים".