הרוג שלישי בתוך שבוע: רוכב אופנוע החליק ונהרג בדרום

צוות מגן דוד אדום הגיע לזירה בכביש 3415 סמוך למושב לכיש, וקבע את מותו של הגבר כשהוא שוכב בתעלה ליד האופנוע. מוקדם יותר השבוע נהרגו שני רוכבי אופנועים ורוכב אופניים חשמליים

זמן צפייה: 00:17
רוכב אופנוע בן 44 נהרג הבוקר (שבת) לאחר שהחליק בכביש 3415, סמוך למושב לכיש שבדרום. צוות מגן דוד שהגיע לזירה קבע את מותו במקום. פראמדיק מד"א אפרים ינקו סיפר: כשהגענו למקום ראינו את רוכב האופנוע שוכב בתעלה בצד הדרך בסמוך לאופנוע כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה לא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו." כזכור, ביום רביעי נהרג רוכב אופניים חשמליים, אזרח זר מגאנה כבן 30, מפגיעת רכב בכביש 5, בין צומת מורשה לצומת ירקונים, ליד פתח תקווה. צוות מגן דוד אדום ביצעו בו פעולות החייאה, שבסופן נקבע מותו. המשטרה בודקת את נסיבות האירוע. חובש בכיר במד"א אבי יולין סיפר: "במרכז הכביש שכב הפצוע כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד. האופניים החשמליים היו מפורקים לגמרי, כשחלקם בסמוך לרכב וחלקם פזורים על הכביש. הענקנו לפצוע טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה מתקדמות אבל מצבו היה קריטי ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".
זירת תאונת הדרכים שבה נהרג רוכב אופניים חשמליים ליד צומת מורשה | צילום: תיעוד מבצעי מד''א
ביום שלישי נהרגו שני רוכבי אופנוע בשתי תאונות דרכים שונות בתוך שעה. רוכב אופנוע בן 34 נהרג לאחר שהתנגש שהתנגש ברכב חונה בכביש 431 סמוך למחלף ראשונים לכיוון נס ציונה. צוות מד"א העניק לו טיפול רפואי, אך לאחר נסיונות החייאה נאלץ לקבוע את מותו במקום. פרמדיק מד"א אייל רוט סיפר כי "כשהגענו למקום, ראינו רכב חונה בצד הדרך, גבר כבן 34 שכב על הכביש ובמרחק של מספר מטרים ראינו אופנוע מפורק, רוכב האופנוע היה מחוסר הכרה, עם פגיעה רב מערכתית, ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו".
אבראהים גאנם, נהרג בתאונה
אבראהים גאנם, נהרג בתאונה | צילום: באדיבות המשפחה
במקביל, אבראהים גאנם, רוכב אופנוע בן 18 נפצע אנוש לאחר שהתנגש ברכב תוך כדי נסיעה בשדרות ירושלים ביפו. צוות מד"א העניק לו טיפול ופינה אותו לבית החולים וולפסון בחולון תוך פעולות החייאה, שם נקבע מותו. חובש מד"א יוסף כורדי סיפר: "שהגענו למקום ראינו על שפת המדרכה ראינו צעיר כבן 20, שוכב מחוסר הכרה, עם חבלה רב מערכתית, כשבמרחק 20 מטר ממנו היה אופנוע מעוך. מדובר באירוע קשה, לצערי, כשהסרתי ממנו את הקסדה זיהיתי את השכן שלי שאותו אני מכיר במשך שנים".