"צביטה בלב": הפועל באר שבע נפרדה מאחד הסמלים הגדולים שלה

אצטדיון וסרמיל, אחד המגרשים המיתולוגיים בישראל, ליווה את מועדון הכדורגל במשך עשרות שנים - אך כעת הוא רק אתר הריסות. "יישאר בליבם של אלפי תושבי העיר והדרום בכלל"

זמן צפייה: 02:36

אצטדיון וסרמיל, אחד ממגרשי הספורט המיתולוגיים של ישראל, כבר הפך לאתר הריסות, והזיכרונות, הרגעים היפים והאגדות שנרקמו סביבו יישארו חרוטים לעוד הרבה שנים. "צביטה גדולה בלב", סיפר שלום מצרי, אוהד הפועל באר שבע, "המגרש הזה היה כמבצר שלנו".

Dispsz
אצטדיון וסרמיל בבאר שבע | צילום: חדשות 13

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

ירון לונדון הודה בשידור: נגעתי בחזה של אישה זרה במעלית

מחשש להסגרתו: "מלך הקוקאין האיטלקי" ברח מהכלא - דרך חור בגג

"מסע חוזר לירח לא מאתגר מספיק": פרויקט "בראשית 2" משנה כיוון

אמנם מצב המגרש היה רע – דשא מחפיר, זוויות צפייה גרועות ומחסור בתאי שירותים שהביאו לתורים ארוכים ליד הגדר, אך האצטדיון שנפתח ב-1959 זכה לארח את השנים הקסומות של הפועל באר שבע. הקבוצה זכתה במגרש בשתי אליפויות בשנות ה-70, בהרכב שכמעט כולו שחקנים שגדול בעיר, כמו מאיר ברד, רפי אליהו ושלום אביטן.

"וסרמיל, לדעתי, יישאר בליבם של אלפי תושבים באר שבעיים ובכלל בדרום, כי וסרמיל הביא המון שמחה לעיר הזו", סיפר שלום אביטן, אגדת כדורגל בעיר. "יש המון חוויות. הפעם הראשונה שבאר שבע לוקחת אליפות, כל המדינה הייתה בהלם", אמר אביטן והוסיף: "אני חושב שאת העיר הכירו בזכות הרגליים של השחקנים פה".

Avitan
שלום אביטן, אגדת כדורגל באר שבעית | צילום: חדשות 13

על שטח המגרש ייבנו 2,300 דירות, ולהפועל באר שבע יש בכלל כבר בית חדש בארבע שנים האחרונות – אצטדיון טרנר, וגם שם היא ממשיכה לגרוף הישגים מרשימים.