כוכב נבחרת העתודה: "הלב שלנו ניצח, נלחמנו ולקחנו את זה"

דני אבדיה, אלוף אירופה בכדורסל ומצטיין הטורניר, מסומן כהבטחה גדולה בכדורסל הישראלי. בריאיון לחדשות 13 הוא פירגן לחבריו והביע אופטימיות לגבי עתיד הענף בארץ: "גדל פה דור של ווינרים"

זמן צפייה: 03:28

דני אבדיה זכה אתמול (ראשון) ביחד עם נבחרת העתודה של ישראל באליפות אירופה בפעם השנייה ברציפות. לאחר המשחק התבשר גם שנבחר למצטיין הטורניר וקיבל את גביע ה-MVP. "היה מרגש מאוד. במגרש הביתי, על אדמת הארץ שלך, אין יותר מרגש מזה", אמר אבדיה בריאיון לחדשות 13.

אבדיה ציין כי ההישג הגיע בזכות העבודה הקשה והתשוקה שלהם לזכות בתואר: "המאמנים, הצוות, הלב – כל שחקן נתן את ה-100% שלו וידע בדיוק מה הוא עושה ואיפה הוא נמצא. נלחמנו על כל כדור ולא ויתרנו לרגע. במהלך המשחק היו רגעים שבהם דאגתי, כשראיתי שאנחנו לחוצים, עייפים, אבל בסוף הלב שלנו ניצח. נלחמנו ובאנו לקחת את זה בכל הכוח".

ישראל וספרד בגמר אליפות אירופה לנבחרות עתודה
ישראל וספרד בגמר אליפות אירופה לנבחרות עתודה | צילום: עודד קרני - איגוד הכדורסל

"החבר'ה סופר מוכשרים והיה לי כיף גדול לשחק איתם", אמר על חבריו לנבחרת. "זו חבורה מאוד מוכשרת, שרוצה להצליח ועובדת מאוד קשה. אני חושב שכולם יכולים להגיע למקום הכי גבוה שיש. כל אחד בקצב ההתפתחות שלו. בסך הכול יש להם עתיד מזהיר ואני גאה בהם".

[brightcove_iframe video_id='the-main-edition-articles-20190722-2133' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_m7tkkx4t' kid='1_m7tkkx4t' duration=''']

אבדיה, שבלט לכל אורך הטורניר, סומן כהבטחה הישראלית בעוד כמה שנים. למרות הציפיות מהסביבה, סיפר שאינו חושב כעת על ליגת ה-NBA, שאליה צופים שיגיע בעתיד: "פחות חושב על זה. יש לי עוד עונה עם מכבי תל אביב, אני מתרכז בזה בינתיים וחוגג עכשיו את אליפות אירופה. יש לי עוד דרך ארוכה – אני אמשיך לעבוד מקשה ומקווה שיהיה בסדר".

ישראל ברגע הזכייה בגמר אליפות אירופה לנבחרות עתודה
ישראל ברגע הזכייה בגמר אליפות אירופה לנבחרות עתודה | צילום: עודד קרני

לדבריו, ההצלחות האחרונות של נבחרת העתודה מעידות כי הענף עובר שינוי חיובי בארץ. הוא מפרגן לעמיתיו ומאמין שהכדורסל בישראל ימשיך להתפתח בעתיד: "שנתיים רצופות של זכייה באליפות אירופה לא באות ברגל. אני חושב שגידלו פה דור מדהים של שחקנים שלא מוותרים לעצמם ויודעים להיות 'וינרים'".