מחאת ענף ההסעות הפרטיות: נהגי אוטובוס חסמו את נתיבי איילון

עשרות אוטובוסים חסמו לזמן קצר את כביש 20 לכיוון דרום, כשהם נושאים שלטים עם הכיתוב "מירי רגב אל תפני לנו את הגב". זאת, לטענת מארגני ההפגנה, בשל התעלמות ממשלת ישראל מקריסת הענף

זמן צפייה: 00:35

נתיבי איילון לכיוון דרום נחסמו הבוקר (שלישי) לזמן קצר, בעקבות מחאת עובדי ענף ההסעות הפרטיות, שטוענים כי הממשלה מתעלמת מקריסת הענף. כלי הרכב נשאו שלטים שעליהם נכתב "ענף בקריסה. תעשייה בגסיסה. מירי רגב אל תפני לנו את הגב", והנהגים צפרו במשך דקות ארוכות.

בהודעת מארגני המחאה נכתב כי "חברות ההסעה הפרטיות ספגו נזקים כבדים כבר עם פרוץ מגפת הקורונה, כשענפים רבים בהם היא פעלה כמו תיירות, תעשיה, חינוך ועוד, הפסיקו את עבודתם, כשעד כה רובם טרם חזרו לפעילות מלאה, מה שמביא חברות רבות בענף לקריסה מוחלטת".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

האכיפה התחדשה: הוארך תוקפן של הגבלות הקורונה

חשד לרצח שלישי ביממה: בן 22 נדקר למוות בבאקה אל גרבייה

הקלטות אשכנזי: "כוכבי טיפוס, לא מעריך שעשיתי אותו ראש אמ"ן"

מחאת ענף ההסעות הפרטיות | צילום: חדשות 13

"למרות היותן חברות תחבורה, חברות ההסעות הפרטיות לא נמצאות תחת משרד התחבורה, מה שמאפשר למשרדי הממשלה להעביר את דרישותיהם מאחד לשני ולא לתת להם כל מענה אמיתי", נמסר. "כעת יצא הארגון בקמפיין רחב הקורא לשרת התחבורה מירי רגב להכניס את הענף תחת משרדה ולמנוע את קריסתו".

יו"ר הארגון ניסים סרוסי אמר כי"עשרות אלפי נהגים יושבים בבתים כואבים, מתוסכלים וחוששים מהעתיד לבוא עליהם בשל חוסר היכולת להתפרנס. מהרגע הראשון ישבנו בשקט, עזרנו בכל פעם שביקשו מאיתנו, גם במחירי הפסד, הכל מתוך אמונה שיגיע הרגע ומשרדי הממשלה יתפנו לסייע לנו, אך לצערנו זה לא קרה. ציבור הנהגים ובעלי חברות ההסעה קורסים, וככל שעוברים הימים מצבם נהיה קשה יותר, הפתרון נמצא אצל השרה רגב, אני פונה אליה ומבקש - תצילי אותנו, אל תאפשרי לאנשים להמשיך ולאבד את פרנסתם".

מחאת ענף ההסעות הפרטיות | צילום: חדשות 13