בשל משבר הקורונה: חברת התעופה אוויאנקה הכריזה על פשיטת רגל

לאחר שצברה חובות בסך של כ-7 מיליארד דולרים ב-2019, החברה הקולמביאנית שטיסותיה קורקעו מאז חודש מארס מתקשה לכסות את הגרעון, בעקבות צניחה של 80% בהכנסות. החברה מעסיקה כ-20 אלף עובדים

מטוס של חברת התעופה אוויאנקה
מטוס של חברת התעופה אוויאנקה | צילום: רויטרס

חברת התעופה הקולמביאנית, אוויאנקה, הכריזה הלילה (שני) על פשיטת רגל, בעקבות המשבר הכלכלי שיצרה מגפת הקורונה. מנכ"ל החברה, שטיסותיה מקורקעות מאז חודש מארס ומעסיקה כ-20 אלף עובדים, הודיעה כי החברה מתקשה לשלם את חובותיה בסך של כשבעה מיליארד דולרים שנצברו מאז שנת 2019, בייחוד בשל צניחת הכנסותיה ב-80% בתקופה האחרונה. לטענתו, ההכרזה תעזור לחברה להמשיך לעבוד שנים רבות ותהפוך אותה לטובה יותר.

בתוך כך, בסוף השבוע החליט משרד האוצר להעניק ערבות מדינה מיוחדת להלוואות של "ישראייר" ו"ארקיע", כדי לוודא שחברות תעופה ישראליות יקבלו אשראי מהבנקים. לחדשות 13 נודע כי כל אחת משתי החברות תקבל ערבות לנטילת הלוואה בסך 100 מיליון שקלים, מבלי שחדלות פירעון - מצב שבו ההלוואה לא תוחזר - תבוא על חשבון הלוואות אחרות שאותו בנק רשאי להעניק ללקוחות אחרים בערבות המדינה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

חוזרים מחו"ל יוכלו להיות בבידוד ביתי; גינות ציבוריות ייפתחו

צה"ל הרס את ביתו של מחבל נוסף מהפיגוע שבו נרצחה רנה שנרב

רוכשים נותרו בלי תשובות: סדקים נוספים באימפריית עדי קייזמן

מטוס אל על
מטוס אל על | צילום: חדשות 13

באוצר יעמידו תקציב שנועד לכסות קשיים בהחזרת ההלוואות הללו, אך הסכום לא יפורסם, זאת כדי לא לחשוף את היערכות המדינה לגבי הסיכון שהחברות יפגרו בתשלומים. ההערכה היא כי מדובר בכמה עשרות מיליוני שקלים. על פי נתוני האוצר, ההלוואות יבטיחו כי לפחות 14 מטוסים יוכלו להמריא ולנחות בארץ, ללא קשר לגורלה של חברת "אל-על" שיוכרע ככל הנראה השבוע, והודיע כי החל"ת לעובדיה תימשך עד ל-30.6.

באוצר מנהלים מגעים עם בנק דיסקונט ובנק לאומי לגבי התנאים הנדרשים למתן הלוואה לחברת "אל-על". עד כה, המשא ומתן נתקל בקשיים משמעותיים מפני שרמת היעילות של החברה מוגדרת כנמוכה ורמת הסיכון שלה גבוהה מאוד. באוצר מעוניינים שהחברה תמשיך לפעול, תוך צמצום משמעותי בצי המטוסים שלה, בעיקר בקווים הארוכים לארצות הברית ולמזרח הרחוק.

מטוסי airbus החדשים של ישראייר מדגם A320
מטוסי airbus החדשים של ישראייר מדגם A320 | צילום: יח''צ

הערכה במשק היא כי אם המדינה תידרש להעמיד ערבות מיוחדת או מענק חד פעמי ל"אל-על", המדינה תדרוש צעדי התייעלות נוספים - שכבר גובשו - מהחברה עצמה, ועד העובדים ובעלי המניות. לא ברור אם המדינה תדרוש מניות עבור הציבור בתמורה להזרמה כספית, אך אפשרות כזו נשקלת. על כל פנים, לא יועבר "כסף חינם" ללא בטוחות מצד בעלי החברה.