"גל השריפות חמור מהאסון? מקומם"

6 שנים לשריפה הקטלנית בכרמל: נציג המשפחות גינה את דבריו של נתניהו, שהשווה בין האסון בכרמל לגל השריפות האחרון

היום (חמישי) נערך טקס הזיכרון לנספים באסון הכרמל באנדרטת האסון שבסמוך לקיבוץ בית אורן. בטקס נאמו השר לביטחון פנים גלעד ארדן, נציג המשפחות השכולות ניצב זאב אבן חן, ונשיא המדינה ראובן ריבלין העביר נאום מוקלט. "לצערי במדינת ישראל נדרשנו לשלם בדם בכדי להבין שדברים צריכים להשתנות", אמר נציג המשפחות השכולות - שהאשים את נתניהו בהשוואה פוגענית בין הטרגדיה מ-2010 לבין גל השריפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אילו לא היו נהרגים 44 אנשים ולא היה מתרחש אסון השריפה הכבד ביותר בתולדות המדינה, כנראה שהשריפה בכרמל הייתה נחשבת לעוד שריפה מיני רבות", אמר נציג המשפחות השכולות ניצב זאב אבן חן, אביה של טופז שנספתה באסון הכרמל. "זאת, על רקע דבריו המקוממים של ראש הממשלה שהשווה את האסון הכרמל ואף חזר על כך בישיבת הממשלה המיוחדת כי אירועי השריפה האחרונים חמורים יותר מאירוע השריפה בכרמל. לשמוע ולא להאמין".

''אי אפשר להשוות בין אסון הכרמל לגל השריפות'' (חדשות 2)
''אי אפשר להשוות בין אסון הכרמל לגל השריפות'' (חדשות 2)

עוד הוסיף אבן חן כי אי אפשר להשוות בין אסון הכרמל לגל השריפות האחרון, "לאבד בית עם רכוש וזכרונות זו טרגדיה, לאבד 44 בני אדם זה אסון בלתי נתפס. האם אנחנו צריכים להכניס פוליטיקה על ידי ראש הממשלה לשכול? שיסביר את זה לציבור".

למדנו מהתקשורת שאריה רגב הכבאי הועלה בדרגה", אמר אבן חן. "העיתוי להעלאה בדרגה של אדם שמבקר המדינה העביר עליו ביקורת קשה ומפקדיו כמעט והדיחו אותו הוא אומלל. ביקשנו ממספר משפחות להיפגש עם השר לביטחון פנים שהקדיש לנו שעתיים מזמנו ואף אישר לנו את הדברים".

"אין ולא יכול להיות דמיון בין אסון כזה בלתי נתפס כפי שחווינו לפני 6 שנים ובו איבדנו את מיטב בנינו ובנותינו לבין אירועי השריפות שהתרחשו בשבועות האחרונים", אמר השר לביטחון פנים גלעד ארדן. "אני בטוח שראש הממשלה לא התכוון לזה ומניח שהוא יבהיר את זה".

''אין דמיון בין אסון הכרמל לגל השריפות'' (חדשות 2)
''אין דמיון בין אסון הכרמל לגל השריפות'' (חדשות 2)

לפני כחודש פורסם בחדשות 2 כי ספינה, שיועדה להנציח את זכרם של שלושת הקצינים שנהרגו באסון לפי החלטת המשטרה, נמכרה תמורת מחצית מהסכום בו נרכשה ללא יידוע המשפחות.

כחלק מההיערכות לטקס המשטרה סגרה את ציר התנועה 721 לתנועת כלי רכב החל מהשעה 11:00 ועד לשעה 16:00 בין צומת כלא דמון לצומת בית אורן.