"אהוב על כולם": אשר חזות שנהרג ממכת ברק הובא למנוחות

מאות חברים ובני משפחה ליוו את בן ה-14 בבית העלמין בבאר שבע, לאחר שנקבע מותו בביה"ח ברזילי בעקבות פגיעת ברק. רב הישיבה שבה למד: "אשר עולה טהור אחרי יום הכיפורים"

זמן צפייה: 01:24

אשר חיים חזות בן ה-14 הובא למנוחות אמש (רביעי) בבית העלמין בבאר שבע. מאות חברים ובני משפחה הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה. זאת, לאחר שנקבע מותו בעקבות פגיעת הברק שספג שלשום בחוף הים בזיקים. ארבעת בני המשפחה עמם בילה אושפזו גם הם בבית החולים בדרגות פציעה שונות.

הרב יאיר ישראל, ראש הישיבה שבה אשר למד, ספד לו: "אסור להספיד בחול המועד, אבל קשה לעמוד ולראות את אשר שהיה בישיבה חודש ועשרה ימים, הוא לא ויתר על התפילות בישיבה ביום הכיפורים. אשר עולה טהור, אחרי יום הכיפורים. זמן שמחתנו הפך לאבל, הוא למד ללא הפסקה, עם חשק גדול לתורה. זה צער גדול מאוד. זכינו ליהנות מאשר תקופה קצרה בישיבה, הוא היה רצוי לכל אחיו בישיבה, אהוב על כולם"

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

"מי פצוע ובאיזה מצב?": השיחה בווטסאפ המשפחתי אחרי פגיעת הברק

אחד מבני המשפחה שנפגע מברק: "התעוררתי וראיתי את הכיפה שרופה"

תיעוד: הרגעים שאחרי פגיעת הברק בבני המשפחה בחוף זיקים

כאמור, שלשום חמשת בני משפחת חזות, תושבי העיר באר שבע, נפגעו מברק בעת שטיילו על חוף הים בזיקים לאחר ששרשרת סופות רעמים חמורות השתוללו באזור. צוותי מד"א שהגיעו למקום האירוע ביצעו פעולות החייאה בנער שנפצע אנוש ופינו אותו לבית החולים. כמו כן, צוותי מד"א ביצעו פעולות החייאה באפרת בת ה-21 שנפצעה קשה, הצליחו לייצב מצבה ולהחזיר לה דופק. שלושה אחים נוספים נפצעו קל עד בינוני במכת הברק - אלעזר חזות בן ה-24, אחיו של אשר ובעלה של אפרת, אלחנן חזות בן ה-17 ופדות בת ה-13.

בתיעוד מהשניות הראשונות שאחרי הפגיעה, ניתן לראות את הצעירים שהיו בחוף ליד בני המשפחה רצים לעבר סוכת המציל כדי להזעיק את כוחות ההצלה. מיד לאחר מכן, כבר אפשר לראות את ניידת טיפול נמרץ מגיעה למקום ואת צוות התחזוקה של חוף זיקים רץ על מנת להכווין אותם להגיע לנקודה שבה שהו בני המשפחה.

איתמר חזות, בן משפחתם, סיפר: "הם היו בחוף ושמעו ברק. אלחנן אמר להם 'אני מפחד, בוא נתקפל זה לא צחוק'. הם הלכו בשורה ואז פגע בהם הברק. כולם עפו. אלחנן הצליח לקום בכוחות על, ביקש שיזעיקו עזרה ואז כשהוא חזר הוא ראה את אפרת, אישתו, בלי הכרה ועשה עליה פעולות החייאה".

"כל המשפחה שלי כאן. שלושת האחים, אלעזר, אלחנן ופדות במצב טוב, יכולים ללכת לדבר וללכת. גיסתי, אפרת, מורדמת ומונשמת. אשר, אחי הקטן במצב אנוש - אני מקבל שיתפללו עליו, כי זה מה שיעזור לנו עכשיו", הוסיף איתמר.

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191016-1218' autoplay='0' credit='' desc='איתמר חזות, בן המשפחה שנפגעה מברק אתמול' kid='1_qmuk9pad' duration=''']

אלחנן, שנפצע מפגיעת הברק, סיפר: "מדובר באסון, חמישה פצועים מאותה המשפחה. כשהיינו בים היו ברקים, אז ביקשתי שנלך. פתאון הרגשתי שמעירים אותי".

אלחנן חזות
אלחנן חזות | צילום: חדשות 13

שמעון חזות, אבי המשפחה, ביקש גם הוא מהציבור להתפלל עבור משפחתו. הוא אמר: "אנחנו מבקשים מכל הציבור כולו, המצב קריטי מאוד, התפללו וקראו תהילים. זה הדבר היחידי שיכול לעזור במצב הנוכחי. המצב קשה מאוד, ביצעו בו פעולות החייאה. הדופק והנשימה שלו לא סדירים ואנחנו מתפללים לחסדי שמים".

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191016-1120' autoplay='0' credit='' desc='שמעון חזות, אבי המשפחה ' kid='1_1ietfv3w' duration=''']