"השם מוחמד - לא בטדי": הסערה סביב הרכש החדש של בית"ר ירושלים

אוהדי הקבוצה חשבו כי הקשר עלי מוחמד הוא מוסלמי והתרעמו נגד החלטת ההנהלה. לאחר שנודע כי הוא נוצרי, הבהירו כי הם מתנגדים להשמעת שמו באצטדיון. הבעלים משה חוגג: "לא שואל אתכם"

אוהדי ביתר ירושלים
אוהדי ביתר ירושלים | צילום: רויטרס

כמה אוהדים של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים התרעמו אתמול (שני) על החלטת ההנהלה להחתים לשלוש שנים את הקשר עלי מוחמד בגלל שחשבו שהוא מוסלמי. אולם, גם לאחר שנודע להם כי השחקן נוצרי, הבהיר "לה פמיליה", ארגון האוהדים הרשמי של קבוצה, כי הם לא מוכנים ששם המשפחה שלו ישמע באצטדיון הרשמי ואמרו: "נדאג להחליף לו את השם".

כאמור, אתמול הודיעו במועדון הכדורגל הירושלמי כי מוחמד, ששיחק במכבי נתניה, חתם בקבוצה. יוסי בניון, המנהל המקצועי, שיבח את השחקן וכתב כי "מוחמד היה אחד השחקנים המצטיינים בליגה בעונות האחרונות והצטרפותו מהווה אמירה בנוגע לבניית הסגל העמוק והחזק שלנו".

אלא שחלק מהאוהדים שלא הכירו את השחקן היו בטוחים שהוא ממוצא מוסלמי, וכעסו על ההנהלה שהחליטה להחתים שחקן שכביכול לא מתאים לאופייה של הקבוצה. אוהד בית"ר אף שלח הודעה לבעלי הקבוצה, משה חוגג, ובה כתב כי "לא יהיה מוחמד בבית"ר". בתגובה, חוגג ענה: "לא שואל אותך".

Whatsapp Image 2019 06 10 At 2
התכתבות בין בעלי בית''ר ירושלים, משה חוגג, לבין אוהד | צילום: חדשות 13

בעקבות הסערה, המועדון פרסם בקבוצת הפייסבוק הודעה רשמית: "הגיעו איומים מפורשים מצד אוהדים כלפי בעלי המועדון משה חוגג. אני מאושרים ושמחים לצרף את עלי מוחמד לשורות הקבוצה, מדובר בשחקן הזר הטוב בליגה בעונה שחלפה ויש כאן הצהרת כוונות ברורה, הקהל הנפלא והאדיר של בית"ר תומך ואוהב ללא תנאי, ואנו לא ניתן למיעוט לנסות להכתיב ולפגוע – לא במוניטין של המועדון ולא בהכנות לבניית קבוצה חזקה תסב גאווה ואושר".

לאחר שהתבהר מוצאו של מוחמד, הארגון "לה פמיליה" טען כי התקשורת הסיתה נגדם, והצהיר ש"לאחר אין ספור בירורים ובדיקות לגבי זהות השחקן עלי, אנו מודיעים בזאת שאין לנו שום בעיה עם השחקן הזה עקב היותו נוצרי הדוק. אבל כן יש לנו בעיה עם השם שלו בלבד ולא עם השחקן עצמו. לכן אנו נדאג להחליף לו את השם כדי שהשם מוחמד לא ישמע בטדי".