רק 3 חברות זרות טסות לנתב"ג: 600 עובדים נוספים יוצאו לחל"ת
בעקבות מגפת הקורונה, שהובילה לצמצום הטיסות בארץ ובעולם, ירדה פעילות נמל התעופה ב-98%. רשות שדות התעופה: "ההכנסות העקיפות שלנו נפגעו בלמעלה ממיליארד וחצי שקלים"
מגפת הקורונה: בעקבות ההנחיות וירידת הפעילות בנמל התעופה בן גוריון, דווחה היום (שני) רשות שדות התועפה כי רק שלוש חברות תעופה זרות טסות לנמל ו-600 עובדים נוספים יוצאו לחל"ת.
עוד פורסם כי פעילות הנמל ירדה ב-98%, ולמעט אירופלוט, יונייטד, אתיופיאן וחברות התעופה הישראליות המשיבות ישראלים ארצה, השדה כמעט מושבת. עוד צויין כי הטיסות היומיות לאילת נמשכות.
לכתבות נוספות בחדשות 13:
בחסות משבר הקורונה: הונגריה תעביר חוק שמצמצם את חופש הביטוי
סיר מסבתא: משלוחי המזון המשפחתיים לא מפסיקים גם בימי קורונה
מניין הנדבקים בקורונה עלה ל-4,347; 63 מונשמים
![נמל התעופה בן גוריון](https://media.reshet.tv/image/upload/v1583873147/gvtwtl_redkmr.webp)
ההכנסות של הרשות מזכיינים ושרותי תעופה ירדו לכמעט אפס. אובדן ההכנסות הישירות עומד על יותר מ-500 מיליון שקלים, והעקיפות - יותר ממילארד וחצי שקלים. לכן, הוחלט לקצץ באופן רוחבי בשכר עובדי היום בשדה, המוגדרים חיוניים והם ישובו לעבודה ב-19 באפריל, של בין 10 ל-15%. עוד הוחלט על קיצוץ נוסף בשכר הבכירים.
כמו כן, מספר הפורשים לפנסיה הוגדל, והוקדמו השנתונים ליציאה לפנסיה מוקדמת. עובדי יום שנמצאים כבר בחופשה ללא תשלום יאריכו את החופשה שלהם - על חשבונם. עובדי המשמרות יעבדו רק תשע משמרות בחודש.
שדות התעופה בראש פינה, חיפה, רמון והרצליה צמצמו פעילות, כך גם מסופי הגבול וכל הפרויקטים התשתיתיים בכל המתקנים נסגרו.