אינסטגרם מסירה את הלייקים: "להקל את הלחץ החברתי על המשתמשים"

הרשת החברתית שבבעלותה של פייסבוק, הודיעה כי תרחיב ניסוי שבמסגרתו לא ניתן יהיה לראות את מספר הלייקים שמקבלים משתמשים אחרים. "רוצים שהעוקבים יתמקדו בתמונות ובסרטונים"

זמן צפייה: 02:10

אינסטגרם צפויה להסיר בקרוב את ממשק הלייקים לחלוטין וביצעה צעד נוסף לשם זאת, כך הודיעה אתמול (רביעי) אפליקציית שיתוף התמונות והסרטונים שבבעלות פייסבוק. אינסטגרם מסרה כי הניסוי שהחל בחודש מאי בקנדה, שמטרתו "להקל על הלחץ לצבור לייקים", יורחב בקרוב לאירלנד, איטליה, יפן, ברזיל, אוסטרליה וניו זילנד.

הלייקים, שמופיעים באינסטגרם כלבבות, משמשים לעיתים קרובות כמדד לפופולאריות. "אנו עורכים את הניסוי משום שאנחנו רוצים שהעוקבים יתמקדו בתמונות ובסרטונים שמשתמשים מעלים, ולא כמה לייקים הם קיבלו עבורם", אמר דובר החברה.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

"אלבום תמונות לכל דבר": ההורים שמתעדים את ילדיהם באינסטגרם

השלם גדול מסך חלקיו? על משפיענים ומיקרו משפיענים באינסטגרם

"סלב לכל דבר": חיות המחמד שכבשו את אינסטגרם – וגורפות הון

אינסטגרם
אינסטגרם | צילום: pixabay

במכשירים שבהם יוטמע השינוי, לא ניתן יהיה לראות את מספר הלבבות שמקבלים תמונה או סרטון שהעלה משתמש. מי שהעלה את התוכן, יוכל לראות את הנתונים דרך האפליקציה, אך המידע לא יופיע בפיד המרכזי, בפרופילים פרטיים או עסקיים.

המומחים מעריכים כי הסתרת הלייקים לא תצליח להגן לגמרי על משתמשים. השינוי בממשק האפליקציה לא מתייחס לגורמים נוספים המשפיעים על בריאותם הנפשית של צעירים כמו ביריונות רשת, תחושות שווא כי חייהם של אחרים טובים משלהם ובדידות. "ההשפעה הגדולה ביותר של אינטגרם היא החשיפה לתמונות 'מושלמות'. זה עשוי לפגוע בצעירים ברמה הפסיכולוגית", אמרה פרופסור רני אנגלן, מרצה לפסיכולוגיה באוניברסיטת נורת'ווסטרן שבארצות הברית לרשת CNN.

לאחרונה, נקטה החברה כמה צעדים למניעת בריונות ברשת. תחילה, הודיעה שתשיק כלי שישלח למשתמשים התראה במקרה שתגובה או הודעה שהם עומדים לשלוח עשויה להיחשב כפוגענית, טרם פרסומה. בהמשך, אפשרה "להגביל" אדם אחר בממשק, כך שהתגובות שפרסם יופיעו רק אצלו, ולא ייראו על ידי אחרים. האדם ש"יוגבל" לא יראה את מי שחסם אותו מחובר באפליקציה, ולא יקבל התראה על כך שהודעתיו הפרטיות לאותו אדם נקראו.