"פעילה מרכזית בעוטף": תלמידת כיתה י"א משדרות תדליק משואה

שרת התרבות הודיעה כי גיל שלמה תשיא משואה בטקס יום העצמאות הקרוב, לכבוד תושבי הדרום ותנועת הצופים שבה היא חברה. "מסמלת את רוח המנהיגות המפעמת בנוער הישראלי"

זמן צפייה: 02:42

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הודיעה היום (ראשון) כי גיל שלמה, תלמידת כיתה י"א משדרות, תדליק משואה בטקס יום העצמאות הקרוב. "גיל מסמלת את רוח המנהיגות, המפעמת בנוער הישראלי בכלל ובנוער בעוטף בפרט", הסבירה רגב את הבחירה.

"גיל הצטרפה לצופים בכיתה ד', ומאז הפכה לפעילה מרכזית בחיזוק חוסנם של הילדים ובני הנוער בעוטף", נכתב בנימוקי הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות. "לפני מספר חודשים ארגנה יחד עם חבריה צעדת נוער מעוטף עזה לירושלים במטרה להגביר את המודעות לקשיי החיים באזור. גיל תדליק את המשואה לכבודם של תושבי עוטף עזה ולכבודה של תנועת "הצופים העבריים", תנועת הנוער הגדולה בישראל, המציינת בשנה זו מאה שנים לייסודה ומחנכת דורות של צעירים ישראלים למעורבות חברתית ועשייה למען החברה".

למרות שנכתב כי יזמה את הצעדה, הבהירה שלמה בשיחה עם חדשות 13 כי "זה מרגש שבחרו בי. לא יזמתי את הצעדה, הלכתי יומיים מתוך החמישה, ותמכתי בהם. היה מרגש לראות איך ילדים מבית הספר שלי מנסים לחולל שינוי. אי אפשר להישאר אדישים למצב בעוטף. זאת השגרה שלנו, אבל ילד לא צריך לגדול ככה. הגיע זמן שיהיה שינוי, שיסתכלו עלינו לא רק כשנופל טיל בתל אביב".

לעוד כתבות בנושא:

"סמל לנחישות": המג"ד שנפצע אנוש בצוק איתן נבחר להשיא משואה

"הגיע ללבבות מיליונים": אבי נשר ישיא משואה בטקס יום העצמאות

"סמל לניצחון הרוח הישראלית": יהודה פוליקר ידליק משואה

מירי רגב
שרת התרבות והספורט מירי רגב | צילום: יחיאב עמיאל

"זה לא מובן מאליו עצם זה שנופל פה קסאם, או עצם זה ששולחים טיל לתל אביב אז ישר מתעוררים - כי אנחנו גם פה. יש פה משפחות שחיות פה וילדים שרוצים לגדול בשקט".

משרד התרבות והספורט מסר בתגובה כי "גיל לא נבחרה בגלל המסע מהעוטף לירושלים אלא מפני שהיא גם פעילה מרכזית בתנועת הצופים וגם ילדת עוטף עזה שמייצגת את הדור הצעיר, ודרכה אנו מצדיעים לכל ילדי העוטף".

ראש עיריית שדרות ברך את שלמה: "גיל הובילה עם בני נוער נוספים את צעדת 'תנו לגדול בשקט' לירושלים בדרישה לשקט מוחלט באזורנו, שהיא דרישה לגיטימית של כולנו. גיל היא בתם של אמי, עובדת החברה הכלכלית בשדרות ודודו, מנהל ה"ספירטק" וכן נכדתו של רחמים שלמה, מוותיקי העיר שדרות. בחירתה של גיל היא גאווה לבני הנוער בעוטף, לכלל התושבים, להנהגת היישובים ולאזור כולו".

גם ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, הצטרף לברכות: "18 שנים שאנחנו חיים במציאות ביטחונית מורכבת. למרות זאת, בחרו בני הנוער שלנו לצאת מהבית לצעדת מחאה שהצליחה לסחוף אחריה אלפים. מתוך אחריות ואהבה לקהילה הם עלו לירושלים ברגל, גילו ערבות הדדית בדרך, בגרות וערכים, ודרשו בכנות - תנו לגדול בשקט. אני מברך את גיל שתעלה להשיא משואה ותייצג את הנוער הנהדר שלנו והקהילה החזקה והמלוכדת שעומדת מאחוריו".

בתוך כך, נודע היום כי בטקס הדלקת המשואות, שייערך השנה בסימן "הרוח הישראלית", ישתתפו בין היתר שלומי שבת, שירי מימון ולהקת "שלווה" יחד עם הזמר בניה ברבי. את הטקס ינחו הדוגמנית לינור אברג'יל והשחקן אביב אלוש. רגב: "הטקס יצדיע לרוח הישראלית. לצד מדליקות ומדליקי המשואות, יופיעו מיטב האומנים, ישלבו מזרח ומערב , ויבטאו את פס הקול של הרוח הישראלית".