"צה"ל לא רק של כולנו, הוא כולנו"

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר את משפחתו של רס"ן חגי בן ארי ז"ל בביתם שברמת הגולן. הנשיא הציע את תנחומיו למשפחה

"צה"ל הוא כולנו", הנשיא

נשיא המדיה ראובן (רובי) ריבלין הגיע היום (שישי) לבקר את בבית הוריו של רס"ן חגי בן ארי שנפצע באורח אנוש בצוק איתן, ונפטר ביום שלישי השבוע. "אתם מקור גאווה וכוח", אמר הנשיא למשפחתו של חגי. "היכרות איתכם היא חלון אל שורש הקיום שלנו פה בארץ ישראל".

''צה''ל הוא כולנו'', הנשיא
''צה''ל הוא כולנו'', הנשיא | צילום: (מארק ניימן/לע''מ)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא התייחס במהלך הביקור גם לענייני השעה הבוערים ולמחלוקות הנפערות סביב צה"ל ומפקדיו. "צה"ל הוא לא רק הצבא של כולנו, צה"ל - הוא כולנו", הפציר הנשיא. "הוא החילוניים והדתיים, הוא הערבים, הבדואים, הדרוזים והצ'רקסים. הוא יישאר כזה, אין לי ספק בכך. המפקדים המובילים את הצבא של כולנו הם מקור השראה וגאווה ואני יודע שאנחנו נמשיך ונשמור עליהם כדי שהם יוכלו לשמור עלינו".

הנשיא הביע צער והציע את תמיכתו למשפחת בן ארי. "כל חלל שנפער עם לכתו של לוחם הוא חלל בלב כולנו והלב נשבר מול אובדן של מפקד שכזה", אמר הנשיא להוריו של חגי. "חגי היה תפארת בחורינו ויחד עם המדינה כולה ליווינו אתכם בתום המסע הקשה שעברתם לצידו מאז הפציעה בקרב. אנחנו כאן כדי להמשיך וללוות ככל שתאפשרו לנו".

רב סרן חגי בן-ארי, שנפצע אנושות במבצע "צוק איתן", הלך ביום שלישי השבוע לעולמו בגיל 33. בן-ארי, מהיישוב נוב שבגולן, מונה לתפקיד מפקד סיירת הנצחנים עוד בעודו מאושפז בבית החולים.

בן-ארי, שהותיר אחריו אישה ושלושה ילדים, היה אמור להתמנות למפקד הסיירת כשבוע לאחר התקרית שבה נפצע. הוא נפגע מאש מחבלים בפאתי חאן יונס באחת ההתקלויות הראשונות של היחידה במבצע בעזה. מתחקיר האירוע עלה כי לוחמי הסיירת היו במטע, כשכדור של צלף פגע בראשו של בן ארי.

לאחר פציעתו הוא אושפז במשך תקופה ממושכת בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם קיבל את המינוי המפתיע. מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף משנה אליעזר טולדנו, ערך את הטקס בבית החולים בנוכחות בני משפחתו וחבריו של בן ארי, צמוד למיטת אשפוזו, והעניק לו את המינוי באופן רשמי.

[brightcove_iframe video_id='chagay_ben_ari_vtr2_n20170103_v1' autoplay='0' credit='' kid='' duration=''']

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ