אחרי הרופאים, גם המתמחים בהדסה מאיימים

משבר הרופאים האונקולוגים בבית החולים בירושלים רחוק מלהסתיים: אחרי התפטרות כל רופאי המחלקה, עשרות מתמחים צעירים ברפואת ילדים שלחו מכתב למנהל בית החולים

מתמחים, רופאים, חדר ניתוח, מסדרון. אילוסטרציה
רופא - אילוסטרציה | צילום: משה שי, פלאש 90

אחרי שכל רופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית עזבו לפני כחודש את המחלקה בבית החולים הדסה עין כרם, כעת מגיע תור המתמחים: 255 מהם שיגרו מכתב למנהל בית החולים, פרופסור זאב רוטשטיין, והודיעו כי יעזבו את בית החולים בתום ההתמחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו עוקבים בדאגה עצומה אחר המתרחש באגף הילדים", כתבו המתמחים למנהל. "במחלקת המטו-אונקולוגיה פגשנו את טובי הרופאים שיש באגף, והם עבורנו מודל לחיקוי. בכאב גדול אנו קוראים את התבטאויותיך בתקשורת, ובתדהמה קראנו את 'מגילת הדסה' שנכתבה על ידך. אנו, כרופאים צעירים, מתקשים להמשיך הלאה עם הפגיעה הזאת בכבוד מיטב מורנו".

המחלקה בהדסה נחשבת לאחת הטובות בישראל, בה מטופלים ילדים חולי סרטן וכאלו הסובלים ממחלות דם קשות - מחלקת האשפוז היחידה בירושלים לילדים חולי סרטן. "מדובר באובדן עצום למערכת ואני קורא לשר ליצמן להתערב מיד במשבר ולהחזיר דברים לקדמותם", אמר ח"כ איציק שמולי לאחר עזיבת הרופאים. "בגלל המצב המשברי בהדסה הועמדו תנאים בלתי אפשריים למנהל המחלקה וצוותו, שלדעתם המקצועית הייתה פוגעת אנושות באיכות הילדים חולי סרטן המטופלים שם".

מהדסה עין כרם נמסר בתגובה: "ברור שלהתפטרות המאורגנת של רופאי הילדים במחלקה ההמטו-אונקולוגית השפעה מדכאת על כלל רופאי הדסה, לרבות ההנהלה, המנסה עדיין לעשות הכל על מנת להשאיר לפחות חלק מהם בבית. כל רופא בהדסה ייתן תמיד את מיטב הטיפול בלי כל התניה או אולטימטום. זה הסרגל על פיו ימדדו גם הרופאים וגם ההנהלה".