אוכלים מהפח ורצים בכבישים: חזירי הבר מסרבים להתפנות מחיפה

תופעת חזירי הבר בעיר הצפונית גדלה משמעותית בזמן ההסגר, כשחשבו שהם מנצלים את הריקנות כדי להשתלט על הרחובות. אבל ההגבלות הוסרו, השגרה חוזרת - והחזירים ממשיכים להשתלט על העיר

זמן צפייה: 01:47
בהתחלה חשבו שחזירי הבר מנצלים את ההסגר כדי להשתלט על הרחובות הריקים בחיפה, אבל ההגבלות הוסרו והחזירים עדיין כאן. זה נראה כמו מחדל עירוני. בכל יום מתפרסמים עוד ועוד סרטונים יוצאי דופן מרחובות העיר. תיעוד ובו עשרות חזירים רצים ברחוב צולם אמש בשעה 23:00 ברחוב ניצנים שבחיפה. נהגת צעירה נתקלת תוך כדי נסיעה בלהקת חזירי בר, יותר מעשרה, שפשוט לא מאפשרים לה להמשיך בנסיעה. אם בתקופת הסגר הקורונה הטבע התעורר וחזירי הבר יצאו בהמוניהם לרחובותיה הריקים של חיפה, סוף השבוע האחרון הוכיח שגם החזרה לשגרה לא מפריעה לחזירי הבר לחגוג על הכרמל.
חזיר בר, חזירי בר, חזירים בחיפה
חזירי בר בחיפה | צילום: אביר סולטן
שלשום העלה השורד עידו קוז'יקרו סרטון בו חזיר בר פשוט אכל את הילקוט של בנו. בעוד תיעוד מסוף השבוע האחרון, נראה חזיר בר המנסה הפעם לחצות כביש בחיפה ואז מפגין בקיאות מרשימה בחוקי התנועה וחוצה את הכביש במעבר חציה לצד אישה, שלא ממש מוטרדת ממנו. ירון חנן, הירוקים, חיפה: "לאחרונה ראינו תופעה שגם רואים אותה בסרטונים שחזירים פורצים לכבישים, לכבישים הסואנים בחיפה. קיבלתי דיווחים של נהגים שהתנגשו בחזירים. למזלנו בינתיים זה הסתיים בנזק בלבד, אבל אף אחד לא מבטיח שהנס הזה ימשיך". בעיריית חיפה ממשיכים לחשוב על דרכים יצירתיות שימנעו מן החזירים מלשוטט ברחבי העיר ולחפש מזון בפחי האשפה. ועד שיימצא פתרון הם ימשיכו להיות חלק בלתי נפרד מהנוף העירוני על הכרמל.