החל מתן מנת החיסון השנייה; 1.8 מיליון ישראלים כבר התחסנו

צוותי הרפואה יהיו הראשונים לקבל את מנת החיסון השנייה, שכן הם היו הראשונים להתחסן בתחילת המבצע. בהמשך השבוע יחוסנו צוותי ההוראה. 5,047 אובחנו ביממה האחרונה ו-1,029 חולים במצב קשה

זמן צפייה: 07:25

בתי החולים וקופות החולים החלו לחסן היום (ראשון) במנה השנייה את מי שקיבל כבר את המנה הראשונה לחיסון הקורונה. צוותי הרפואה יקבלו אותה ראשונים, שכן הם היו הראשונים שקיבלו את המנה הראשונה. 1,817,000 ישראלים התחסנו עד כה.

במקביל להתקדמות במבצע, משרד הבריאות עדכן כי 5,047 בני אדם אובנו ביממה האחרונה, שהם 6.3% מתוך 88,233 מהבדיקות שבוצעו. 1,029 חולים במצב קשה, מתוכם 240 מונשמים. 3,651 חולי קורונה מתו מפרוץ המגפה.

השבוע המבצע צפוי להתרחב גם לצוותי ההוראה, לא רק של החינוך המיוחד, ככל הנראה ביום רביעי או בחמישי. בהמשך יורחב המבצע לבני 55 ומעלה, וכן הלאה. משלוח נוסף של חיסוני פייזר צפוי להגיע, אך קופות החולים טרם קיבלו עדכון לגבי כמות המנות שיתקבלו.

מנהל רמב״ם, ד''ר מיקי הלברטל, מקבל חיסון למנה השנייה בבית החולים | צילום: רמב''ם

עוד בחדשות 13:

שב"כ עיין בהודעות של מפגינים בבלפור – מחשש שיפרצו למעון רה"מ

סער נגד ח"כים בליכוד: נתניהו הגיע לבית המשפט עם חבורת חבובות

7,808 נדבקים בקורונה אובחנו אתמול – 6.5% מהבדיקות חיוביות

בתוך כך, במשרד הבריאות החליטו שלא לאפשר עוד לבתי החולים לחסן מתחסנים חדשים, כדי להימנע ממראות של מתחסנים שלא נמצאים בתיעדוף משרד הבריאות, כמו המורים שחוסנו בשבוע שעבר.

אתמול קיבל ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית החולים שיבא תל השומר את מנת החיסון השנייה. זאת, לאחר שלפני שלושה שבועות קיבל נתניהו את מנת החיסון הראשונה. יחד איתו חוסן גם שר הבריאות יולי אדלשטיין. ראש הממשלה הבטיח כי "עד סוף חודש מארס נחסן את כל האזרחים", ואף סיפר כי מחר צפוי להגיע "משלוח ענק" של מנות חיסון.

אשת צוות רפואי מכינה חיסון במתחם ''התחסן וסע'' בחיפה | צילום: רויטרס

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: חדשות 13

[brightcove_iframe video_id='programs-shabbat-edition-articles-part-0901212029' autoplay='0' credit='' desc='ד"ר שרון אלרעי פרייס בריאיון לחדשות 13' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/q_auto,f_auto/v1604952593/11rhym_zjc4ac.png' kid='1_h8o9iu2l' kid='1_h8o9iu2l' duration='239'']

בתוך כך, ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס אמרה לחדשות 13: "אנחנו עובדים מסביב לשעון כדי להקדים את החיסונים ולהגיע למצב שנראה את סוף המגפה. הערכת נתניהו שנשתלט על המגפה עד פסח – אני מקווה שנוכל לעמוד בה מבחינת משלוחי החיסונים והיענות הציבור".

בהתייחס לסגר אמרה: "הסגר הזה לצערי הוא הכרחי. בתי החולים שלנו חזקים וטובים, וכדי להגיע לאי ספיקה צריך להיות במצב קיצוני. אנחנו לא צריכים לעצור כשאנחנו באי ספיקה אלא רגע קודם. אי אפשר להרים את הדגל האדום כאשר הכול כבר קורס, כי אז המספרים עוד ימשיכו לעלות. לאורך הדרך אמרנו כמה פעמים במשרד הבריאות מה נדרש כדי לא להגיע למצב הזה. אם היינו עושים צעדים לפני זה – יכול להיות שהסגר הזה יכול היה להימנע".

חיסון קורונה
חיסון קורונה | צילום: רויטרס

אמש אמר בריאיון לחדשות 13 המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו, כי צפויים להגיע לישראל כמיליון חיסונים בזמן הקרוב, והתייחס למוטציות החדשות ולהפרות שתועדו עם תחילת הסגר השלישי.

"החיסונים יגיעו בפריסה די מהירה של כמה אלפים או מאות אלפים בשבוע הבא, ובשלב מאוחר יותר יגיעו מנות חיסון נוספות", אמר גרוטו, ובהמשך התייחס גם לתעדוף מתן החיסונים שיגיעו: "כרגע, ועדת התעדוף החליטה לתת למורים בחינוך המיוחד את האפשרות להתחסן קודם, אבל לא בהכרח שכלל המורים יתחסנו. צריך להשלים את מתן החיסונים לאוכלוסייה בסיכון, שכ-70% ממנה התחסנה לבינתיים". עוד אמר כי "נכון לעכשיו - אין שינוי במדיניות החיסונים".