משרד הבריאות: ניתן לחסן ילדים בני 11-5 הנמצאים בקבוצות סיכון

משרד הבריאות אישר לקופות להתחיל לחסן נגד הנגיף גם ילדים שסובלים מהשמנת יתר חמורה, מחלת ריאות כרונית קשה, אי-ספיקת לב ובעיות נוספות • אש: השאלה היא לא אם ניתן חיסון שלישי - אלא מתי

חיסון נגד קורונה
חיסון נגד קורונה | צילום: רויטרס

משרד הבריאות אישר היום (שלישי) לקופות החולים לחסן ילדים בני 11-5 הנמצאים בקבוצת סיכון, החל מהחודש הבא. תחת קבוצת הסיכון מרבי נמצאים ילדים הסובלים מאי ספיקת כליות/לב, אנמיה, מחלת ריאות, וסוכרת. נוסף על כך, קבוצת הסיכון כוללת בעלי השמנת יתר, דיכוי חיסוני חמור, מצב ממאיר פעיל, הפרעות התפתחויות הכוללות פרכוסים ותסמונות מולדות.

ההמלצה לאישור היא פרטנית ומתייחסת למטופל ספציפי, לפי נסיבותיו הרפואיות והאישיות, ולא חלה אוטומטית על כל קבוצת הסיכון אליה הוא שייך. בנוסף, מומלץ כי ילדים המטופלים בתרופות מדכאות חיסון, יפנו לייעוץ פרטני של הרופא המטפל במחלת הרקע. על קופות החולים לבצע ניטור אחרי תופעות הנלוות לאחר קבלת החיסון

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

לראשונה מאז מרץ: מספר המאומתים חצה את רף ה-2,000

פרשת הסחר בסמים: הכדורגלן שנעצר – שוער לשעבר בהפועל ב"ש

המכון לביטחון לאומי מעריך: איראן בטווח חודשים מפריצה לגרעין

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

בד בבד, בדיון שהתקיים היום בין מנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור נחמן אש למנהלי בתי החולים, הבהיר אש כי חיסון שלישי - זה רק עניין של זמן. "השאלה היא לא 'אם', אלא 'מתי'", אמר הפרופסור, ועדכן: "אנחנו מתקרבים להכרעה בקרוב מאוד".

בישיבה, טענו המנהלים כי בתי החולים עמוסים באופן חריג - גם לא רק מחולי קורונה. משכך, ביקשו המנהלים שלא לקצץ בפעילות האלקטיבית שלהם. הצדדים סיכמו כי כל בית חולים ייערך באופן פרטני לפתיחת מחלקות קורונה ייעודיות.

פרופ' נחמן אש
מנכ''ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש בתדרוך | צילום: לע''מ

בתוך כך, חוקרי בית החולים הדסה והאוניברסיטה העברית בירושלים מסרו לגורמים בממשלה דו"ח העוסק בתחלואת הקורונה, ממנו עולה כי קצב ההדבקה והתחלואה הקשה צפויים לעלות אם לא יוטלו מגבלות בקרוב.

על פי ההערכות החוקרים, באמצע אוגוסט ישראל עלולה להגיע לכ-200 עד 400 חולים קשים מנגיף הקורונה. בנוסף, לפי החוקרים, יעילות החיסון במניעת תחלואה קשה ירדה באופן יחסי כך שכיום היא עומדת על כ-80% במניעת הדבקה, ויעילות של 90% במניעת תמותה.

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

מוקדם יותר הבוקר עדכן משרד הבריאות כי 2,108 נדבקים חדשים בקורונה התגלו אתמול בישראל, מתוכם 135 במצב קשה ומהם 26 מונשמים. על פי הנתונים, כעת ישנם 12,964 חולים פעילים בארץ ומניין המתים מהנגיף עומד על 6,461.

מפרוץ המגפה נדבקו 863,579 בני אדם בישראל ומקדם ההדבקה נותר יחסית יציב ועמד כעת על 1.33. אתמול בוצעו 90,513 בדיקות מתוכם 2.32% היו חיוביים. בד בבד, מבצע החיסונים ממשיך להתקדם, ועד כה חוסנו 5.7 מיליון איש במנה הראשונה, מהם 5.3 מיליון קיבלו גם את המנה השנייה.