סובלים מהשמנה חמורה ומאי ספיקת כליות: הנערים שיוכלו להתחסן

פרסום ראשון: משרד הבריאות ממליץ לחסן בני 12 עד 15, בין היתר כאלה שסובלים מאנמיה חרמשית, מחלת ריאות כרונית ומאי ספיקת לב. קופות החולים יוכלו לחסן לאחר המלצת הרופא המטפל

חיסון נגד קורונה לצעירה
חיסון נגד קורונה לצעירה | צילום: רויטרס

פרסום ראשון: משרד הבריאות המליץ היום (חמישי) לחסן נערים בגילאי 12-15 שנמצאים בסיכון עקב מחלות מסוימות, ביניהן השמנה חמורה, אי ספיקת כליות, אנמיה חרמשית, מחלת ריאות כרונית ואי ספיקת לב. כמו כן, ההמלצה לאישור קבלת החיסון הינה אישית ומתייחסת לכל מטופל באופן ספציפי בהתאם לנסיבותיו הרפואיות, ולא חלה אוטומטית על כל קבוצת הסיכון אליה שייך.

על אף שתחלואה קשה כתוצאה מהנגיף היא אירוע בשכיחות נמוכה, ישנם מקרים חריגים של תחלואה קשה מקורונה. גורמי סיכון נוספים שעלולים לגרום להחמרה הם הפרעות נוירו-התפתחותיות כולל פרכוסים, סוכרת, מחלות גנטיות, מצבי דיכוי חיסוני, ממאירויות ומחלות לב. כמו כן, המניע העיקרי לחסן אותם הוא בעיקר עצירת המגפה, וזאת משום שילדים מהווים כשליש מהאוכלוסייה וכי הם מהווים וקטור אפשרי להדבקה.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

יותר מ-20 ישראלים נחקרו בחשד למכירת טילים למדינה באסיה

מינויים בצה"ל: חליוה יהיה ראש אמ"ן, תא"ל טולדנו לפיקוד דרום

"החביאה את הילד מתחת לשמיכה": אישום נגד האם שחטפה את בנה

חיסון קורונה
חיסון קורונה | צילום: רויטרס

לפי משרד הבריאות, קופות החולים יבחנו אם מטופליהם אם עומדים בקריטריונים לקבלת החיסון, ולאחר המלצת הרופא, הטיפול יעבור לאישור משרד הבריאות. עם זאת, ההחלטה הסופית אם לחסן את הנער או לא תהיה בידי ההורים בלבד.

לאור העובדה שקיימים מעט נתונים לגבי השפעות החיסון על קבוצת גיליאים זו, משרד הבריאות קבע כי יש לבצע מעקב צמוד אחר תופעות לוואי שיופיעו סמוך לקבלת החיסון.