מסתמן: בעקבות הפרת ההנחיות בפורים - חלק מההקלות הבאות יידחו

לאחר ההתקהלויות שאירעו בחג, פתיחת המסעדות, האולמות ואירועי הספורט עלולה להידחות • לראשונה: קופות החולים חיסנו מחלימים • עובדי מערכת הבריאות שלא חוסנו לא יבואו במגע עם רבים מהחולים

זמן צפייה: 04:42

בעקבות ההפרות במהלך החג כמו גם ההקדמה של החזרה לבתי הספר מסתמן כי חלק מההקלות שתוכננו לשבוע הבא יידחו - כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות 13. בין ההקלות שצפויות להידחות - פתיחת המסעדות ובתי הקפה, כמו גם אולמי השמחות ואירועי הספורט.

בתוך כך, בהוראת משרד הבריאות כלל קופות החולים חיסנו היום עשרות מחלימים באזור ירושלים והצפון, בעקבות עודפי חיסונים שנוצרו. בימים הקרובים המשרד צפוי לפרסם את הנוהל המסדיר את חיסון המחלימים, ובו ככל הנראה יתועדפו מחלימים שעברו שלושה חודשים ומעלה ממועד החלמתם. המחלימים יחוסנו בפייזר.

חיסון קורונה
חיסון קורונה | צילום: רויטרס

מעבר לכך, מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי צפוי לחייב את כל עובדי מערכת הבריאות להתחסן נגד קורונה. יש לציין כי עובדי מערכת הבריאות הם היחידים שנדרשים להציג שהתחסנו נגד כל מחלה אחרת, וכעת יוסיפו גם את נגיף הקורונה לרשימה. עובד שלא ירצה להתחסן, יידרש למלא טופס שהוא מסרב והמעסיק שלו יוכל להגיד לו שאינו רשאי להגיע לעבודה.

הבוקר עדכן משרד הבריאות כי חלה עלייה במקדם ההדבקה והוא עומד כעת על 0.99. כמו כן, 1,429 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול בישראל, ובכך, מניין הנדבקים בנגיף מפרוץ המגפה עלה ל-774,479 בני אדם. כעת בארץ, 40,108 חולים פעילים, בהם 776 במצב קשה, מתוכם 241 שמחוברים למכונות הנשמה. מניין המתים עלה ל-5,738.

כמו כן, אתמול בוצעו 24,291 בדיקות - 4.0% מהן היו חיוביות. 1,278 מהנדבקים מאושפזים בבתי החולים השונים, ובסך הכול - 993 רופאים ואנשי צוות נמצאים בבידוד. בתוך כך, מבצע החיסונים ממשיך להתקדם, כאשר עד כה חוסנו 4.6 מיליון איש במנה הראשונה, מהם מעל ל-3.2 מיליון קיבלו גם את המנה השנייה.