תיעוד יוצא דופן ממפרץ חיפה: כדור אש מאחד ממפעלי בתי הזיקוק

בהלה גדולה נרשמה בקרב תושבי האזור, בשל האש שנראתה בשמיים. התקלה אירעה בגלל מדחס שנפל במתקן האתילן במפעל הפטרוכימי. חוקרת במרכז מחקר סביבתי חיפה: הדבר מוכיח שיש להרחיק אותו מהסביבה

זמן צפייה: 01:13

בהלה גדולה נרשמה הערב (חמישי) בקרב תושבי אזור מפרץ חיפה, לאחר שכדור אש מאחד ממפעלי בתי הזיקוק נצפה בשמיים. מדובר בתקלה שאירעה בשל מדחס שנפל במתקן האתילן במפעל הפטרוכימי. צוותי כיבוי אש הגיעו למקום, וגורם במשטרה מסר כי האירוע בשליטה ולא נשקפת סכנה.

מבתי הזיקוק נמסר: "בעקבות תקלה במתקן האתילן, שבמסגרתה הופסקה עבודתם של טורבינה ומדחס במתקן, ישנה פעילות לפיד ערה שצפויה להימשך מספר שעות. במסגרת תפעול התקלה הופנו עודפי הגזים באופן בטיחותי ללפיד".

כדור אש מאחד מבתי הזיקוק
כדור אש מאחד מבתי הזיקוק | צילום: חדשות 13

ד"ר רויטל גולדשמיד, מרכז מחקר סביבתי חיפה, מסרה: "כרגע במפרץ חיפה שוב לפיד ענק שמאיר את השמיים ומעיד על תקלה נוספת במפעל הפטרוכימי. באופן (לא) מפתיע, באתר האיגוד לא מונגש בשעה זו ניטור הזרמות הלפידים ולא נותן לדעת מה מידת ההזרמות והתקלה. ריבוי התקלות בבזן רק מוכיח כי נדרש לקדם את תוכנית מפרץ החדשנות להבראת מפרץ חיפה ולהרחיק את המפעל המזהם והמסוכן משכונות המגורים".

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, הגיבה למקרה וכתבה כי "זו לא תמונה מסרט אפוקליפטי, זו המציאות שבה אנחנו חיים - תושבי מפרץ חיפה. בשבועות האחרונים קיבלתי כמה טלפונים כועסים מגורמים בממשלה, בטענה שהיחס שלי קשוח מדי. עוד לא התחלתי להיות קשוחה. אפס סובלנות. גם לאפס הסובלנות כבר נגמרה הסבלנות".