לקראת העוצר בפורים: אלו המקומות שיוצבו בהם מחסומים

המשטרה נערכת להחמרת ההגבלות, שיחלו ביום חמישי וימשיכו עד ראשון, ופרסמה את 24 הנקודות שבהן יוצבו שוטרים שיבקשו לאכוף את התקנות. לצדם, יפעלו מאות ניידות שיסרקו את הכבישים ברחבי הארץ

זמן צפייה: 03:48

המשטרה פרסמה הערב (רביעי) את מפת המחסומים בעוצר חג הפורים, שיימשך מיום חמישי עד יום ראשון. המחסומים ייפרסו ב-24 נקודות, ולצדם ניידות ושוטרים יסיירו בכבישים ברחבי הארץ.

בתוך כך, יועצו של שר הפנים אריה דרעי אמר בריאיון לחדשות 13 כי "מסתמן שהעוצר הלילי יוארך ביממה כדי למנוע את הטישים (מסיבות פורים במגזר החרדי) המתוכננות ליום ראשון בירושלים".

מפת המחסומים לעוצר חג הפורים
מפת המחסומים לעוצר חג הפורים

ברקע החלטת הממשלה להטיל את העוצר ולאסור התקהלויות, זומנו היום למשטרה מספר בני אדם, שחשודים בארגון מסיבות מחתרתיות. החשודים נחקרו באזהרה, ובהמשך שוחררו לביתם בתנאים מגבילים. כבר אמש החלה יחידת אתגר בלהב 433 בחיפוש אחר מארגני המסיבות, ובכוונת המשטרה להמשיך ולאתרם.

מהמשטרה נמסר כי "קיום מסיבות בימים אלה, בהם בכל יום מתגלים אלפי מאומתי קורונה חדשים, עלול להחמיר את המצב ואף להוות מוקדי הפצה המוני של הנגיף, לעלייה בתחלואה והדבקתם של רבים שכלל לא לקחו חלק באירוע".

כאמור, הממשלה אישרה אמש את ההצעה להטיל עוצר לילי בפורים, בין חמישי לשבת, זאת בניסיון למנוע את ההתקהלויות הצפויות במסיבות ובטישים - אשר עתידות להתקיים בניגוד להגבלות. העוצר יחול בין השעות 20:30 עד 5:00 במתכונת הסגר השלישי, עם מגבלת מרחק של קילומטר מהבית, כמו גם איסור שהייה בבית מגורים של אדם אחר.

בנוסף לכך, התחבורה הציבורית תצומצם והתפוסה באוטובוסים תוגבל ל-50%. העוצר צפוי להסתיים ביום שבת, אך בשל עמדת משרד הבריאות והחשש מפני "עלייה המונית לירושלים", ההגבלות של התחבורה הציבורית יימשכו גם ביום ראשון - אז יחגגו בבירה את שושן פורים.

במשרד ראש הממשלה הבהירו למען הסר ספק, כי לאורך כל שעות היום "אין לקיים אירועים החורגים מהתקנות בעניין התקהלויות - 10 אנשים במרחב סגור ו-20 אנשים במרחב פתוח, ובכלל זאת אין לקיים תהלוכות, כינוסים, מופעים וכיוצא בזה".