צלם הטבע הישראלי זכה בתחרות בין-לאומית: "זכות ענקית בשבילי"

רועי גליץ קטף את המקום הראשון בקטגוריית "צילום בע"ח בסביבתם הטבעית" בתחרות באיטליה על צילום דובי קוטב. "מבחינתי זהו אחד המקומות הקסומים בעולם - הכול לבן והחיות הן השיא של הביקור"

זמן צפייה: 03:25

צלם הטבע הישראלי, רועי גליץ, קטף את המקום הראשון בקטגוריית "צילום בעלי חיים בסביבתם הטבעית" בתחרות צילום באיטליה על צילום דובי קוטב. נוסף על הישג זה, גליץ זכה גם בציון לשבח על צילומים נוספים. בריאיון לתוכנית "החדשות עם יעקב אילון" אמר היום (חמישי): "אני שמח שהצילומים שלי זכו בשני פרסים". זו השנה החמישית שגליץ זוכה בפרסים בתחרויות ברחבי העולם, אך לדבריו: "בכל שנה אני נדהם מאיכות הצלמים והצילומים שמגיעים לשם - זו זכות ענקית בשבילי להתמודד לצידם".

נדמה שאין מקום שאליו יימנע גליץ מלהגיע כדי לצלם דובים. הוא מרחיק עד לקוטב כדי לצלם אותם בתמונות שמתפרסמות בכל העולם. "הקוטב הוא מקום שאני מאוד אוהב. אני נוסע לשם בכל שנה, ובשנים האחרונות אפילו שלוש וארבע פעמים בשנה". גליץ ציין שמבחינתו הקוטב הוא אחד המקומות הכי קסומים בעולם: "מדובר במדבר, הכול לבן, ובעלי החיים שם זה השיא הכי גדול של הביקור".

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

לאחר שבוע: גופת הצעירה הבריטית שנעדרה בקמבודיה – נמצאה בים

מחאת הנכים בתל אביב: צומת עזריאלי נחסם לתנועה מכל הכיוונים

עקב הביקורת על "נתיב פלוס": שינויים במערך התחבורה בכביש החוף

צלם הטבע רועי גליץ
צלם הטבע רועי גליץ | צילום: חדשות 13

דובי הקוטב הם הטורף היבשתי הגדול ביותר בעולם, והזכרים שבהם מגיעים עד למשקל של 800 ק"ג. לשאלת הרתיעה מצילום טורפים כל כך גדולים, השיב גליץ: "לפעמים הדובים מתעצבנים, אך לעולם לא אתקרב לאחד כזה". גליץ נשאל על התנוחות המיוחדות בהן הוא "תופס" את הטורפים הצפוניים, והשיב: "לפעמים קשה לי להתקרב ולהגיע לזוויות הנכונות עבור צילום מסוים, אבל השגתי רישיון מיוחד שמתיר לי להתקרב למרחק של כ-50 מטר מהדובים".

דובי קוטב שצילם צלם הטבע הישראלי רועי גליץ
דובי קוטב שצילם צלם הטבע הישראלי רועי גליץ | צילום: רועי גליץ

הצלם המנוסה כבר יודע לזהות באיזה מצב רוח מצוי הדוב. "לא אצלם דוב פחדן. הסיטואציה תציק לו, והוא גם בדרך כלל יסתובב ויראה לעדשה את אחוריו". גליץ ציין כי הדובים האהובים עליו הם הדובים האדישים. "כשדוב אדיש אליי אני שמח לצלם אותו. יותר מזה, כשדוב קוטב נרדם מולי - זו המחמאה הגדולה ביותר, זה אומר שהוא בוטח בי".

גליץ לא מצלם רק דובים. לאחרונה הוא חזר מצילומים של להקת יגוארים בברזיל, ובנובמבר הוא יגיע לארץ לטובת ביקור בכנס הצילום של ישראל. לדבריו, "יש הרבה חיות בארץ. הטבע כאן מדהים ולא ממש מוכר לכולם - אבל יש הרבה בעלי חיים: צבועים, זאבים, יעלים וצבאים. אנו יכולים להיות גאים בטבע שבארץ ובעיקר לשמור עליו".

דוב קוטב שצילם צלם הטבע הישראלי רועי גליץ
דוב קוטב שצילם צלם הטבע הישראלי רועי גליץ | צילום: רועי גליץ
תמונה שצילם צלם הטבע הישראלי רועי גליץ
תמונה שצילם צלם הטבע הישראלי רועי גליץ | צילום: רועי גליץ