פייזר הודיעה: החיסון שלנו יעיל נגד המוטציה הבריטית

חברת התרופות הצהירה, בהתבסס על מחקר שערכה, כי החיסון שפיתחה מספק בסבירות גבוהה הגנה גם מפני הזן החדש של קורונה. עם זאת, הזהירה: "ההתפתחות המתמדת של הנגיף מחייבת המשך מעקב צמוד"

חיסון הקורונה של ענקית התרופות פייזר
חיסון הקורונה של פייזר | צילום: רויטרס

חברת התרופות פייזר הודיעה היום (רביעי) כי החיסון שפיתחה יעיל בסבירות גבוהה נגד המוטציה הבריטית. כידוע, החיסונים של פייזר הם אלה שבהם עושים כעת שימוש בישראל.

במסמך שפרסמו החוקרים, שטרם עבר בדיקת עמיתים, נכתב כי בהסתמך על הבדיקות שבוצעו - לא נמצא הבדל ביולוגי מובהק ביכולת הנטרול, בין נגיף הקורונה לווריאנט החדש.

עם זאת, הזהירה החברה כי מאחר שהנגיף ממשיך להתפתח באופן מתמיד, יש להמשיך ולעקוב אחר השינויים, כדי להמשיך ולשמר את ההגנה שמעניקים החיסונים.

עוד בחדשות 13:

מרד קופות החולים: כללית ומאוחדת מאפשרות לבני 35 ומעלה להתחסן

8,511 נדבקים חדשים אובחנו אתמול; יותר מ-200 אלף התחסנו

תלמוד תורה פונה בירושלים; מתפללים נקנסו בביתר עילית

חיסון הקורונה של ענקית התרופות פייזר
חיסון הקורונה של ענקית התרופות פייזר | צילום: רויטרס

בשורה זו מגיעה זמן קצר לאחר שקופות החולים כללית ומאוחדת הודיעו על הרחבת מבצע החיסונים בישראל, כך שבני 35 ומעלה יוכלו להתחסן. לאור זאת, פרופ' גליה רהב, חברת הוועדה לתעדוף חיסונים במשרד הבריאות, אמרה לחדשות 13: "לא צריך יותר מתווה תעדוף, יש מספיק חיסונים. התעדוף כבר לא עובד בשטח - מחסנים כבר את כולם".

ממשרד הבריאות נמסר: "תכנון משטר החיסונים וקבוצות המחוסנים הינו תכנון מרכזי על ידי משרד הבריאות, יחד עם הקופות והוא נקבע על פי כמות החיסונים ויכולת החיסון. בשלב זה, ההוראה שניתנה לשטח עוד מאתמול מדברת על חיסון בני 40 ומעלה. על פי קריאת המצב, משרד הבריאות ישנה את הוראות החיסון מעת לעת".

מוקדם יותר הבוקר עדכן שר הבריאות יולי אדלשטיין כי אתמול חוסנו יותר מ-200 אלף בני אדם, וכי 550 אלף בני אדם קיבלו עד כה את שתי מנות החיסון. יותר משני מיליון ו-200 אלף בני אדם קיבלו את מנת החיסון הראשונה.