בנט: "מצב החירום הקשה בתולדות המדינה - הממשלה צריכה להתאפס"

חבר הכנסת תקף את מדיניות הממשלה בנוגע לניהול משבר הקורונה - ובמיוחד את העומדים בראשה. "אין מנהיגות. שני המנהיגים רבים ביניהם - או בכלל לא נמצאים בקוקפיט"

זמן צפייה: 06:47
מגפת הקורונה: חבר הכנסת נפתלי בנט התראיין הערב (שלישי) לחדשות 13 ויצא בחריפות נגד מדיניות הממשלה בכל הנוגע למשבר הקורונה, הסביר מדוע לדעתו ראש הממשלה גנז את תוכנית ההצלה שהייתה אמורה למנוע את הגל השני, והתייחס לדברים שאשתו גילת כתבה אמש בפייסבוק, בהם תקפה את בנימין נתניהו. "הגעתי מיום ביקור בדרום", סיפר בנט, "יש אנשים שמתחילת השנה לא קיבלו שקל. נקרע הלב - זו לא בדיחה. אנשים נורמלים, נשואים עם ילדים שהם במצוקה נוראה. יש פה תקלה - הכסף שהיה אמור לעבור לא נכנס לבנק". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> אחרי שזלזל במגפת הקורונה: נשיא ברזיל בולסונארו נדבק בנגיף מועמד מוביל למנהל הטיפול בקורונה – האלוף במיל' רוני נומה בגלל מסיבת סיום בהרצליה: 17 תלמידי כיתה ט׳ נדבקו בקורונה
חבר הכנסת נפתלי בנט
חבר הכנסת נפתלי בנט | צילום: חדשות 13
לדבריו, לא בטוח שהבירוקרטיה היא שמעכבת את הפיצויים הכספיים, מה שכן - "אין מנהיגות. אנחנו בתוך הסערה הגדולה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל עם שני קברניטים שרבים ביניהם - או שבכלל לא נמצאים בקוקפיט". "אנחנו במצב החירום הקשה בתולדות ישראל", הוסיף. "פגשתי בעלי אולמות שכבר התחילו להתרומם ופתאום הכול נסגר ואף אחד לא מדבר איתם". האשמים, טען, הם שרי הממשלה - שאלמלא הקורונה, "היה צריך להעיף אותם. אנחנו לא במצב רגיל כך שאין זמן, אבל הם צריכים להתעשת על עצמם, להתחיל להתאפס ולמנות פרויקטור".
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: רויטרס
בנט התייחס לפרסום הראשון שהובא מוקדם יותר הערב בחדשות 13, לפיו במהלך חודש אפריל הוצעו שורה של תוכניות ויוזמות בנוגע לההתמודדות עם השגרה של הקורונה - אולם את זו שהציע משרד הביטחון, נתניהו גנז. התוכנית כללה, בין היתר, מינוי "צאר קורונה" מיוחד, מנהל יחיד לאירוע, יצירה של מנגנון מסודר לזיהוי בידוד ו"כיבוי" של מוקדי הדבקה ושל נדבקים. "אני לא יודע למה נתניהו גנז אותה", הודה בנט, "אולי הוא חשש ממני, אולי הוא פוחד - אבל אני כבר לא שם". בנט קרא לראש הממשלה להעביר את הטיפול במגפה לידי משרד הביטחון, והרחיב בנוגע למה שלדעתו זה "מחדל של משרד הבריאות". "היום התפרסם כי שני שליש מהמקרים הידועים מקורם בבית. כרגע, משרד הבריאות שולח את רוב החולים הביתה - זה כמו לשלוח אנשים עם חגורת נפץ להתפוצץ. זה לא הגיוני והשגיאות האלה עולות בחיי אדם. צריכים למגר את הקורונה - ואני אומר, באחריות, בארבעה שבועות עם רתימת הציבור וממשלה שתתחיל לתפקד, אפשר למגר את המגפה ולהתחיל לשקם את הכלכלה".
נפתלי בנט ואשתו גילת מצביעים בקלפי
נפתלי בנט ואשתו גילת מצביעים בקלפי
בהמשך, הגיב בנט לפוסט שפרסמה אמש אשתו גילת, שבו תקפה את נתניהו וכתבה כי "מצידו שנעבור שואה כלכלית - רק שלא יאהבו מישהו יותר מאותו". "היא אישה מופלאה, אני אוהב אותה - אבל אני לא מתערב", אמר. "גילת היא אישה עצמאית".