פרופ' אש: "אם מגמת הירידה בתחלואה תימשך - לא יהיה סגר בחגים"

מנכ"ל משרד הבריאות אמר בריאיון לחדשות 13 כי החמרת ההגבלות בחגי תשרי עדיין על הפרק, אך זה יכול להשתנות. בנוסף, לדבריו, ייתכן שבעוד שבועיים כלל האוכלוסייה תוכל לקבל את החיסון השלישי

זמן צפייה: 08:18

מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש, התראיין הערב (שישי) בחדשות 13 והתייחס לנתוני התחלואה המעודדים ולפיהם מספר החולים הקשים יורד, לפתיחת מערכת החינוך והרחבת מבצע החיסונים. לדברי פרופ' אש, "אם מגמת הירידה בתחלואה תימשך ונמשיך לראות סימנים מעודדים - לא יהיה סגר בחגים", אך סייג זאת כי רעיון הסגר "לא ירד לגמרי מהפרק".

פרופ' אש מצדד בדעה כי יש לפתוח את שנת הלימודים במערכת החינוך בתחילת החודש הבא ולא אחרת. "נכון לעכשיו, ובהתאם לנתונים הקיימים, חשוב לעשות כן בכדי להתנסות בתהליכים החדשים בהם הבדיקות המהירות שבזכותם נזהה יותר מאומתים שלא ידיבקו תלמידים".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

הערכה: טיל סורי שנורה בזמן התקיפה בסוריה התפוצץ במדבר יהודה

פרשת קצין המודיעין: בדיקות המעבדה לא הוכיחו התאבדות

בנט התחסן במנה השלישית: "ביחד אנחנו יכולים לנצח"

פרופ' נחמן אש
פרופ' נחמן אש | צילום: לע''מ

עוד אמר פרופ' אש כי העיכוב במתן חיסונים לכלל האוכלוסייה נובע מכך "שלפני הכול הרצון שלנו שהאוכלוסיות בסיכון והגילאים המבוגרים יתחסנו", והוסיף כי "ייתכן וכבר בעוד שבועיים החיסון יתרחב לכלל האוכלוסייה".

מנכ"ל משרד הבריאות התייחס לחשש שהווריאנטים החדשים שמתגלים במדינות העולם, יגיעו לישראל. "הווריאנטים ילוו אותנו גם בהמשך אך לא צריך להיבהל יותר מדי" והוסיף כי "לפי שעה, אנחנו לא יודעים להגיד אם הם מדבקים וקשים יותר מהדלתא". פרופ' אש הדגיש כי בכדי שלא תגיע תחלואה שכזו, "מי שנוסע לחו"ל צריך לשמור על ההנחיות הרלוונטיות בנוגע לבידודים ולבדיקות".