הגבלת ההתקהלות ותפוסת הקהל באיצטדיונים: אושרו ההקלות הנוספות

הממשלה אישרה הקלות נוספות שיאפשרו להגדיל את מספר האנשים בשטח פתוח למאה איש. בנוסף, אלף איש יוכלו להשתתף באירועי ספורט ותותר הגשת שתייה באירועי תרבות • הרשימה המלאה

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

הממשלה הודיעה היום (חמישי) כי לפני כניסת יום הזיכרון לשואה ולגבורה היא אישרה את הארכת תוקף תקנות הקורונה והקלות נוספות גם במערכת החינוך, בעקבות הירידה בנתוני התחלואה. יש לציין שכחלק מההקלות ביום הזיכרון בני משפחה שכולה יוכלו להיכנס לטקסים גם ללא תו ירוק.

רשימת ההקלות החדשות:

1. מגבלת ההתקהלות בשטח פתוח תוגדל ל-100 איש (בשטח סגור נשארת מגבלה של עד 20 איש).

2. הגדלת תפוסת קהל באיצטדיוני ענק במקומות פתוחים מ-5,000 ל-10,000; במקומות סגורים – הגדלה ל-40% תפוסה ועד 4,000 מקסימום.

3. הגדלת התפוסה באירועים שאינם בישיבה או עם מזון בשטח פתוח מ- 500 ל-750.

4. יתאפשר קיום אירוע ספורט עממי רב-משתתפים עם עד 1,000 משתתפים.

5. הגדלת תפוסה במוזיאונים קטנים (עד 3000 מ"ר) לפי אדם על כל 7 מ"ר.

6. התרת הגשת שתייה באירועי תרבות בישיבה ללא מזון.

7. התפוסה המירבית באוטובוס המעביר נוסעים בנתב"ג לכלי הטיס, שכרגע עומדת על 50% מהתפוסה המרבית, תהיה דומה לכלל החל לגבי כל כלי תחבורה אחר: עד 75% מהתפוסה המקסימלית.

ההקלות במערכת החינוך: 

1. הסרת ההגבלה על קיום בחינות במוסדות להשכלה גבוהה, כך שניתן יהיה לקיים את כל הבחינות באופן פרונטלי (ולא רק 10% מהן כפי שהיה עד כה).

2. הוספת האפשרות לקיים לימודים בשטח פתוח במוסד חינוך רשמי למחוננים.

3. במסגרת לימודים במוסדות להשכלה או הכשרה, אשר מתקיימים במתווה תו ירוק, ניתן לקיים גם פעילות חברתית וטקסים.

4. הורדת שיעור המחוסנים והמחלימים הדרוש ללמידה מלאה בכיתות י"א ו-י"ב, כך שבמקום 90% יעמוד על 65%.

5. ביטול הקפסולות בכיתות ד' כך שיוכלו ללמוד בכיתות מלאות.

6. מתן אפשרות לערבוב של קפסולות בבתי ספר במסגרת שיעורי חינוך גופני ולימודים מעשיים בשטח פתוח, וכן בפעילות של נבחרות ומועדוני ספורט בית ספריים.

7. שינוי בתוכנית "מגן חינוך" אשר התקיימה עד כה במוסדות באזורים המסווגים בצבע "כתום" לפי תוכנית הרמזור, כך שתתקיים בכיתות ז'-י' בכל הארץ במוסדות החינוך המעוניינים בכך, ותאפשר למידה ללא מגבלת הקפסולות לשכבות אלו במוסדות שישתתפו בתוכנית.

8. כיתות ז'-י' יוכלו לעבור בין ארבע קבוצות קבועות (ולא 2 בלבד).

9. אפשרות לשיעורי שחיה במסגרת הלימודים בבית ספר גם בבריכות מקורות, ובלבד שהבריכה משמשת רק את התלמידים ולא את הציבור הרחב (באותן השעות).

10. הקלה במגבלת התפוסה בלימודים של מוסד להשכלה או הכשרה מקצועית, כך שהמגבלה תהיה דומה למגבלה הקיימת בפעילות תרבות בישיבה שאינה כוללת אכילה (עד 1,000 או 3,000 איש באולמות גדולים, כתלות בתפוסה מקסימלית).

11. הסרת המגבלה על ערבוב קבוצות של כיתות א'-ג' בצהרונים, כך שתחול עליהם ההוראה הכללית לפיה ניתן לערבב שלוש קבוצות קבועות לכל היותר, ועד 28 ילדים.

12. הארכת הוראת השעה בעניין פעילות קייטנות כדי לאפשר את קייטנות חופשת הפסחא.

13. ביטול הצהרות הבריאות.