מיכאל בן השש נפגע אנושות בתאונה - איבריו הצילו ארבעה אנשים

הצוות הרפואי בבי"ח שניידר נאלץ לקבוע כי מיכאל אברהם חובב נמצא במוות מוחי, מה שהוביל את הוריו לתרום את איבריו ולהציל חיים. "הוא היה ילד טהור ושמח - עם הילקחו העניק חיים לאחרים"

מיכאל אברהם חובב בן השש
מיכאל אברהם חובב בן השש | צילום: באדיבות המשפחה

מיכאל אברהם חובב בן השש נפגע אנושות בתאונת דרכים, ובמשך שבועיים נלחמו בבית החולים שניידר בפתח תקווה על חייו, אך לבסוף הרופאים נאלצו לקבוע כי הוא נמצא במוות מוחי. בעקבות זאת, החליטו הוריו לתרום את איבריו של בנם ולהציל את חייהם של ארבעה אנשים.

לבו של מיכאל הושתל בפעוטה בת שלוש בבית החולים שיבא ואילו הכבד הושתל בצעירה בת 18 במרכז הרפואי שניידר. שתי הכליות של מיכאל נתרמו אף הן: אחת הושתלה בפעוט בן שנתיים בשניידר והכליה השנייה בצעירה בת 18 בבית החולים רמב"ם.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

תקציב ל-2021 ואי-הורדת מיסים: תוכנית הנגיד ליום שאחרי החיסון

החמרה במצבו של ח"כ דוד ביטן שחלה בקורונה: חובר למכשיר אקמו

מחדל הבדיקות בבתי האבות: "החליפו חברה בגלל הוראת החשב הכללי"

הוריו של מיכאל סיפרו: "הוא היה ילד טהור ותמים, מתוק ושמח, מלא חן, בעל עיניים מאירות שהותיר רושם אדיר בלכתו ובהוספת טוב בעולם". על ההחלטה לתרום את איבריו אמרו: "הוא השאיר לנו פיקדון יקר שניתן לזמן קצוב וקצר. עם הילקחו מעימנו, העניק חיים לארבעה ילדים, שחייהם - חייו, ובכף יוסיף אור גדול גם אחרי לכתו".

ניתוח ההשתלה הראשון בוצע כאמור בנערה בת ה-18, אשר סבלה ממום בדרכי המרה ונזקקה לתרומת כבד להצלת חייה. "אין לי מילים להביע את הערכתי לאצילות הנפש של משפחה המסכימה לתרום איברים", סיפרה אלה קרמר מושתלת הכבד. "קרה לי נס ובזכותם קיבלתי את חיי בחזרה, זה הנס האישי שלי בחנוכה".

אלה קרמר, קיבלה את הכבד של מיכאל אברהם חובב בן השש שנהרג בתאונה
אלה קרמר, קיבלה את הכבד של מיכאל אברהם חובב בן השש שנהרג בתאונה | צילום: דוברות שניידר