דיון חירום ייערך על מתווה הקניונים: "המראות מתסכלים"

בעקבות הצפיפות הרבה במרכזי הקניות שנפתחו כחלק מפיילוט, משרד הבריאות יקיים דיון מקצועי מיוחד כדי לגבש עמדה על התוכנית. בכירים במשרד לחדשות 13: "מאכזב - עכשיו רוצים לסגור את כולם"

זמן צפייה: 02:30

בעקבות הצפיפות הרבה שנראתה היום (שישי) בקניונים שנפתחו ברחבי הארץ, הנחה שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את מנכ"ל משרדו פרופסור חזי לוי ואת ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש לקיים דיון מקצועי כבר במוצאי שבת על מתווה הקניונים. מסקנות אנשי המקצוע יונחו על שולחנו בתחילת השבוע, אז יגבש את עמדתו על המשך המתווה.

בהמשך להודעה, בכירים במשרד הבריאות מסרו לחדשות 13 כי "המראות מהקניונים מתסכלים ומאכזבים. כל עניין הפיילוט היה אמון בקניונים שיאכפו את המתווה שבנינו. עכשיו היינו רוצים אחרי המראות לסגור את כולם. מצד שני, יש הרבה מנופי לחץ".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

תורי ענק בקניונים שנפתחו: "פתחו מעט, הפיילוט נועד לכישלון"

בתי הספר של החגים יפעלו בחנוכה בגנים ובכיתות א'-ב' עד 13:00

יצאו למסע כומתה מבלי לקבל את תוצאות הבדיקה – 27 התגלו כחולים

תור בקניון
תור בקניון

הבוקר נפתחו 15 קניונים ברחבי הארץ נפתחו לקהל הרחב אחרי שלושה חודשים שבהם היו סגורים בשל הגבלות הקורונה. עם זאת, ובאופן צפוי, רבים הגיעו לחנויות - מה שיצר עומסים כבדים. בכירים ברשתות האופנה יצאו נגד הפיילוט עליו החליט קבינט הקורונה, וזעמו: "פתחו מעט מדי קניונים - העניין נועד מראש לכישלון".

יו"ר התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה שחר תורג'מן, תקף גם כן את רעיון הפיילוט, ואמר: "למרות התראותינו החוזרות והנשנות, שהפיילוט שהגה ויזם שר הבריאות הוא הרה אסון, בכל זאת הוא יצא לדרך וכל מה שהזהרנו מפניו אכן קורה - תורי ענק, התקהלות מסוכנת והתעללות של ממש באזרחי ישראל".

תור בקניון
תור בקניון

"מזה זמן רב מתעקש שר הבריאות, שאינו מבין דבר וחצי דבר במסחר, לקבל החלטות הרות גורל למסחר בישראל, החלטות שמשמידות את המסחר בישראל, החלטות שגורמות לאובדן מאות אלפי מקומות עבודה בישראל, החלטות שמשאירות בבית 350 אלף עובדים בחל"ת", הוסיף תורג'מן.

יו"ר ההתאגדות קרא לפתוח את כל המסחר בהתאם לכללי התו הסגול, והפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה: "עד מתי יפגינו ממשלת ישראל, משרד הבריאות ושר הבריאות אטימות ויהירות? מה צריך עוד לקרות כדי שהיא תפסיק לקבל החלטות הרות אסון? מדובר במצעד איוולת שלא היה כמותו בישראל, על המצעד הזה עוד ילמדו בבתי הספר ודורות העתיד שלנו ילמד על ממשלת החלם שאותה מדרדר צאר הבריאות".

תור בקניון
תור בקניון

הקניונים שנפתחו הם: קניון איילון, ביג פאשן בית שמש, סנטר 1 ירושלים, מלחה ירושלים, קניון ערד, קניון אם הדרך, שבעת הכוכבים, שרונים הוד השרון, לב המפרץ חיפה, ארנה נהריה, מבנה נוף הגליל, הגראנד קניון בבאר שבע, הקניון הגדל בפתח תקווה, הקריון ועזריאלי חיפה.