עבר את הגבול: הקוף שחדר לישראל מלבנון ומשגע את תושבי הצפון

בעל החיים החמקמק ככל הנראה ברח מחווה לכפר בדרום לבנון, ומשם לישראל. כשייתפס, הוא יובא לאחד מגני החיות בארץ. "אין מה לרדוף אחריו כי אין איך להשיג אותו"

זמן צפייה: 02:15
שלוות הגבול השקט אך המתוח מאוד שבין ישראל ללבנון מופרת בשבועות האחרונים על ידי קוף קטן שלא מצליח להחליט אם הוא ישראלי או לבנוני, ובנתיים משגע את כל אזור הצפון. על פי הדיווחים בלבנון, הקוף ברח מחוות בעלי חיים ומשם לכפר עייתא אל-שעב שבדרום המדינה, כפר שנשלט על ידי חזבאללה וצמוד לגבול עם ישראל.
הקוף הלבנוני על מרפסת בית
הקוף הלבנוני על מרפסת בית | צילום: החדשות 13
מהכפר הלבנוני קפץ הקוף הקטן מעל גדר הגבול ונצפה תחילה בכפר הדרוזי חורפש כשהוא מתהלך על מרפסת בית. משם, הוא נדד לשתולה ואז לכיסרא סמיעה, ואתמול (שני) כמעט נלכד בדיר אל-אסד. "היה לנו מפגש איתו", סיפרה נורה תבור, מחוות "יעד הקופים" ביודפת, "הוא מאוד זריז ומאוד חמקמק. הוא נראה כבר רעב, עייף ומותש מכמות האנשים שהוא פגש בדרך".
הקוף הלבנוני
הקוף הלבנוני | צילום: החדשות 13
"הוא גוש של שרירים עם ניבים גדולים שיכול להיות מסוכן למי שינסה להחזיק אותו בכוח", הוסיף רוני קינג, פקח רשות הטבע והגנים, "בגלל זה לא כדאי שאף אחד יתעסק איתו, אין מה לרדוף אחריו כי אין איך להשיג אותו". ברשתות החברתיות בלבנון כל פיסת מידע אודות בעל החיים הזריז הזה זוכה להתעניינות חריגה. לכשייתפס, הוא יובא לאחד מגני החיות בישראל ויוותר על אזרחותו הלבנונית.