הקורבן ה-16 של המחלה: תינוק בן שנה מת מסיבוכי שפעת

בית החולים הדסה הר הצופים מסר כי התינוק, שהוא ומשפחתו לא חוסנו, הובא למרכז הרפואי כשהוא ללא רוח חיים - והצוות הרפואי במקום נאלץ לקבוע את מותו. משרד הבריאות עודכן על האירוע

זמן צפייה: 01:09

שפעת קטלנית: תינוק כבן שנה מת היום (שישי) בביתו מסיבוכי מחלת השפעת. התינוק, שהוא ומשפחתו לא חוסנו, הובא לבית החולים הדסה הר הצופים שבירושלים כשהוא ללא רוח חיים והצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו - כך נמסר מהמרכז הרפואי. משרד הבריאות עודכן על האירוע. עד כה, 16 בני אדם מתו משפעת בחורף הנוכחי.

בתוך כך, מצבה של בת ה-11 שמאושפזת בשיבא בשל סיבוכי שפעת, מוסיף להיות קשה אך יציב. אביה ביקש להתפלל לשלומה: "היא מונשמת ומורדמת, מחוברת למכונת לב-ריאה. הרופאים עושים הכול וממש נלחמים עליה, אבל צריך לקרוע את השמיים ולהתפלל לבריאותה, היא צריכה את התפילות שלנו כדי להחלים". אתמול, כזכור, גבר כבן 40, שלא חוסן, מת מסיבוכי שפעת בבית החולים שיבא שבתל השומר.

לעוד כתבות בנושא:

בן 40 מת מסיבוכי שפעת בביה"ח שיבא; בת 9 במצב קשה מאוד

משרד הבריאות הורה לקופות החולים לרכוש עוד חיסונים נגד שפעת

בהלת השפעת: עשרות אלפים הסתערו על המרפאות והתחסנו

גבר מקבל חיסון
גבר מקבל חיסון (אילוסטרציה) | צילום: Shutterstock

בתחילת השבוע הורה מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, לרכוש חיסונים נוספים נגד השפעת. המשרד הודיע כי עד להגעת החיסונים החדשים, ימשיך לסייע לקופות בוויסות המלאים ברמה הלאומית.

בשבוע שעבר מת הלל דחבש, בן 19 מהיישוב נריה, בבית החולים שערי צדק שבעיר מסיבוכי שפעת – כך הודיע המרכז הרפואי. במקביל, נקבע גם מותה של נערה בת 14 עם מחלות רקע, שאושפזה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

חיסון נגד שפעת
חיסון נגד שפעת | צילום: גטיאימג'בנק/GettyImages

כמה ימים לאחר מכן, יולדת בת 26 אושפזה במצב קשה בבית החולים שיבא שבתל השומר, בשל סיבוכי המחלה. הצוות הרפואי שבמקום יילד אותה בשבוע ה-36 להריונה כדי להקל עליה, והתינוק נולד טוב.

אישה בשנות ה-40 לחייה אושפזה גם היא במצב קשה מאוד בבית החולים שיבא בתל השומר במחלקה לטיפול נמרץ ניתוחי לב, בשל סיבוך בעקבות המחלה.