הצעה שעוררה לעג בקרב המתמחים: מועדון יין

זה זמן רב שנאבקים המתמחים בשעות העבודה הארוכות שלהם. ההסתדרות מבקשת לפתוח עבור המתמחים מועדוני פנאי, כמו היסטוריה וספרות

אילוסטרציה (רויטרס)

ביום ראשון האחרון שלחה ההסתדרות הרפואית בישראל מייל לכל חבריה, בו היא מציגה את הפתרון שלה עבור הרופאים המתמחים בנושא מניעת השחיקה בשל שעות העבודה המרובות. אך בעוד ניתן היה לצפות שיוצעו למתמחים שעות מנוחה נוספות, בין ההצעות של ההסתדרות היו מועדון יין, מועדון ספרות יפה, מועדון אספנות היסטוריה וחובבי אומנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנימוק בו השתמשו בהסתדרות מכתבם להתמקדות בנושא התחביבים, היה כי ידוע מהספרות המחקרית שעידוד תחביבים ופיתוח תחומי עניין במסגרת שעות הפנאי עוזר למנוע שחיקה. התגובות הזועמות להצעות ההסתדרות לא איחרו. המתמחים החלו להעלות פוסטים ברשת הלועגים להצעות, שלטענתם, לא עוזרות לקדם את המלחמה בשחיקה שלהם. לדברי המתמחים ההצעות מצביעות על כך שאותם מועדונים מכוונים לרופאים מומחים שיש להם זמן - ולא למתמחים שבזמנם הפנוי מבקשים רק לישון או להיות עם משפחותיהם.

הפוסטים שפרסמו המתמחים (פייסבוק)
הפוסטים שפרסמו המתמחים (פייסבוק)

אחת המתמחות שהגיבה לרעיון, הציעה שיקימו "מועדון שינה" שישרת את המתמחים הרבה יותר ממועדון יין, לאור השעות הרבות שהמתמחים עובדים. מתמחה נוסף מספר על העולם האידיאלי שההסתדרות מנסה לייצר, שבו "למתמחים יש באמת את הזמן ואת העירנות להגיע למועדון יין עם חבריהם המתמחים ולשתות יין או לשחק ברידג'", אך לא זהו המצב. הוא טוען כי הארגון מעלים עין מהמצב בו נמצאים המתמחים, וגם תוהה על חשבון מי יוקמו כל אותם מועדונים.

המכתב של ההסתדרות הרפואית
המכתב של ההסתדרות הרפואית