בדרך לטיול עוברים בפקק: עומסים כבדים בכבישים רבים בצפון ובמרכז

מאז תחילת החג הגיעו לחופי הכינרת כ-40 אלף נופשים, וחלק מהחופים נסגרו בשל תפוסה מלאה. באגף התנועה דיווחו על עומסים כבדים בכבישים רבים בצפון ובמרכז. כל הפרטים

למרות מזג האוויר הבלתי צפוי והגשמים המקומיים שירדו בצפון הארץ, בחדר הבקרה של רשות הכינרת דיווחו כי כ-20 אלף נופשים פקדו היום (רביעי) את החופים, ששלושה מהם אף נסגרו בשל תפוסה מלאה. במוקד התנועה של המשטרה דיווחו על עומסים בכבישים רבים.

מאז תחילת החג: 35 אלף בכינרת
מאז תחילת החג: 35 אלף בכינרת | צילום: רשות הכנרת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכניסה לחניוני גני יהושע נסגרה מכל הכיוונים: עוד נמסר מהמשטרה על עומסי תנועה כבדים ברחוב רוקח בתל אביב, וציבור הנהגים מתבקש להשתמש בדרכים חלופיות.

החופים צאלון, שקמים ובריניקי נסגרו, וברשות הכינרת קראו לנופשים לפנות לחופים האחרים. עוד דיווחו כי מאז תחילת החג הגיעו לחופי הכינרת 40 אלף נופשים, וקראו למטיילים לשמור על הניקיון.

שני חופים נסגרו
שני חופים נסגרו | צילום: רשות הכנרת

יערני קק"ל ערוכים בכל רחבי הארץ לקליטת מאות אלפי המטיילים שצפויים לפקוד היום את הפארקים ואת היערות. שבילי האופניים ושבילי ההליכה, פינות הנופש וחניוני הפיקניק הוכשרו והוכנו לשימוש המטיילים. כמו כן, היערנים נמצאים בפארקים וביערות ויחלקו שקיות אשפה למבקרים.

התחזית המלאה לימים הקרובים
התחזית המלאה לימים הקרובים | צילום: רשות הכנרת

בקק"ל קראו למטיילים להקפיד על הניקיון למען המטיילים הבאים, וכמובן בעלי החיים שהיער הוא ביתם, ולפנות את האשפה מחוץ ליער לאחר הביקור. יש להקפיד על כללי הזהירות באש, להבעירה רק במקומות מורשים ולהקפיד לכבותה באופן מוחלט לפני עזיבת מקום הבילוי.

מאז תחילת החג: 35 אלף בכינרת
מאז תחילת החג: 35 אלף בכינרת | צילום: רשות הכנרת

ממוקד התנועה של משטרת ישראל נמסר על העומסים בצירים הבאים:

מרכז:
כביש 2 לצפון – נתניה-ינאי.
כביש 2 לדרום – קיסריה-אולגה.
כביש 1 למערב – גנות-קיבוץ גלויות.
כביש 1 למזרח – לטרון-שער הגיא.
כביש 38 – עומס מקומי במסילת ציון.
כביש 4 לצפון – גן רווה-חולון מזרח.
כביש 4 לצפון – בר אילן-גבעת שמואל.
כביש 4 לדרום – חולון מזרח-ראשון לציון.
כביש 5 למערב – עומס מקומי בגלילות.
כביש 20 לצפון – חולון-ארלוזורוב.

הכינרת, הבוקר
הכינרת, הבוקר | צילום: רשות הכינרת

צפון:
כביש 65 למזרח – עומס מקומי באום אל פאחם.
כביש 66 לדרום – דרך עוז-מגידו.
כביש 70 לצפון – עין תות-יוקנעם.
כביש 70 לדרום – יגור-העמקים.
כביש 675 למזרח – דבורה-צומת יזרעאל.
כביש 722 לצפון – כפר יהושע-השומרים.
כביש 6 לצפון – עירון-עין תות.

[brightcove_iframe video_id='elad_mezeg_vtr2_n20170411_v1' autoplay='0' credit='' desc='התחזית המלאה לימים הקרובים' kid='' duration=''']

היום שרב, מחר גשם
במהלך חול המועד ישרור מזג אוויר הפכפך: היום יהיה מעונן ושרבי עם כמעט 30 מעלות ומעלה ברוב הארץ. למרות החום, במהלך היום ישרור אובך מלווה בטפטופים, שיהפכו במהלך היום לגשם משמעותי יותר. מחר השרב יישבר עם התקררות משמעותית, רוחות עזות וגל גשמים ברוב האזורים.

הטמפרטורות החזויות להיום: בקצרין 30 מעלות, נהריה 33 , טבריה 32, צפת 27, חיפה 29, נצרת 29, טייבה 32, תל אביב 33, אריאל 30, ירושלים 29, בית שמש 32, רחובות 33, אשקלון 33, שדרות 33, באר שבע 35 ובאילת צפויות 32 מעלות בצהריים.