ההצעה שתובא לאישור הקבינט: סגירת התיירות הזרה לישראל למשך שבועיים

קבינט הקורונה שהתכנס על רקע זן ה"אומיקרון" יחליט על מתווה שכולל בידוד למחוסנים שחוזרים מחו"ל ל-72 שעות, איסור טיסה ל-50 מדינות אפריקניות והטלת מגבלות על נתב"ג • עדכונים שוטפים

זמן צפייה: 11:16

קבינט הקורונה התכנס הערב (שבת) במטרה להחליט על מתווה חדש נוכח גילוי זן ה"אומיקרון" בישראל, שכולל בין היתר סגירת התיירות הזרה לישראל מכלל המדינות למשך שבועיים ואיסור טיסה לישראלים ל-50 מדינות באפריקה שמוגדרות אדומות - אלא באישור ועדת חריגים. כמו כן, שרי הקבינט ידונו גם על החזרת איכוני השב"כ עבור מי שחשודים שבאו במגע עם הווריאנט האומיקרון בישראל, תוך אכיפה נוקשה של הבידוד.

כמו כן, ישראלים שישובו ממדינות אדומות, בהם גם מחוסנים, יפונו למלונית הקורונה עד לתוצאת הבדיקה בנתב"ג. אם תתקבל תוצאה שלילית, הנוסעים יוכלו להמשיך בידוד ביתי למשך שבוע, כאשר הם יצטרכו בדיקה שלילית נוספת ביום השביעי לבידוד. מנגד, מי שייצא חיובי - יישאר במלונית עד להחלמה מלאה.

[brightcove_iframe video_id='programs-shabbat-edition-articles-part-2711212031' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_8va7eiyi' duration='328']

בדיקת קורונה בישראל
בדיקת קורונה בישראל | צילום: רויטרס

בנוסף, ישראלים מחוסנים שיחזרו מכל מדינה שהיא יישהו בבידוד במשך 72 שעות, זאת במקום 24 שעות כפי שנהוג כיום, עם בדיקה ראשונה בנחיתה כרגיל ובדיקה שלילית נוספת אחרי 72 שעות. לעומת זאת, ישראלים לא מחוסנים יחוייבו בבידוד מלא של שבועיים עם אופציה לקיצור ל-7 ימים - כפוף לבדיקה שלילית.

נכון להיום זוהה בישראל מאומת אחד שנחשף לזן החדש, ששב ארצה ממלוואי. בנוסף יש חשד לעוד שבעה מקרים, ארבעה מהם של אנשים שחזרו מחו"ל, שעדיין לא התקבלו תוצאות הריצוף שלהם, מתוכם שלושה מחוסנים וארבעה לא מחוסנים (מחלימים שעברה חצי שנה מהחלמתם ומחוסנים במנה שנייה שעברה חצי שנה ממועד החיסון).

נגיף הקורונה
נגיף הקורונה | צילום: שאטרסטוק

בתוך כך, תא"ל רלי מרגלית, מפקד מפקדת אלון, אמר הערב: "אנחנו בפתחו של אירוע משמעותי. כרגע נכון לעשות את הפעולות מהר ככל שאפשר, אם נחכה אז יכול להיות שזה יברח לנו. יש מאמץ אדיר של משרד הבריאות ואנחנו כמסייעים ופועלים, פה ברקע אנחנו אל מול המלונית, זו רק דוגמה אחת מבין כמות גדולה מאוד של פעולות שנעשות כרגע בעניין".

[brightcove_iframe video_id='programs-shabbat-edition-articles-part-2711212029' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_pc8cwzjs' duration='48']

כזכור, המסלול שעשה הווריאנט החל מלפני שלושה ימים, התחיל מדרום אפריקה, משם לבוטסואנה ובמעבר חד להונג-קונג. לאחר מכן התגלו מאומתים לווריאנט גם בישראל, עם לא פחות מארבעה נשאים. בזמן שעוד ועוד מקרים מתגלים - מדינות מחריפות צעדיהן להגבלות קורונה חדשות.

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ