הפרויקטור לשעבר גמזו: "הפכו את איכילוב למרכז חיסונים כללי"

ממונה הקורונה הקודם דורש ממשרד הבריאות לשנע חיסונים מנתב"ג ישירות לבית החולים שהוא מנהל, על מנת שישמשו את מטופלי ביה"ח ואת תושבי האזור

רוני גמזו
רוני גמזו | צילום: חדשות 13

פרויקטור הקורונה לשעבר, פרופ' רוני גמזו, דרש היום (שלישי) ממשרד הבריאות לשנע חיסונים ישירות מנתב"ג לבית החולים איכילוב שאותו הוא מנהל, על מנת שישמש כמרכז חיסונים למטופלי בית החולים ולתושבי האיזור. כמו כן, בבית החולים ישנם מקפיאים בטמפרטורת מינוס 80 מעלות היכולים לאחסן אלפי מנות חיסון. ‏

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן הבוקר כי 2,284 בני אדם אובחנו ביממה האחרונה בקורונה. מדובר ב-3.2% חיוביים מ-71,213 הבדיקות שבוצעו. מספר חולי הקורונה שנמצאים במצב קשה עלה ל-378, מתוכם 98 מונשמים. 360,630 בני אדם נדבקו מאז פרוץ המגפה, ו-3,014 מתו.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

ביהמ"ש העליון דחה את הערעור: מלכה לייפר תוסגר לאוסטרליה

רשמית: חבר האלקטורים אישר את ניצחונו של ג'ו ביידן בבחירות

המשפחה שביקשה למחוק חוב – ומצאה את עצמה גרה באוטובוס • תחקיר

משלוח חיסוני הקורונה הראשון מורד מהמטוס
משלוח חיסוני הקורונה של פייזר מורד מהמטוס, השבוע | צילום: רויטרס

כזכור, אמש הודיע משרד הבריאות לקופות החולים כי מבצע החיסונים נגד הקורונה יתחיל ביום רביעי הבא, 23 בדצמבר. המשרד הורה לקופות החולים להיערך לכך מבחינה לוגיסטית. הצוותים הרפואיים בבתי החולים יתחילו להתחסן כבר ביום ראשון. בעקבות העובדה שמשנעים 1,000 חיסונים יחד בשל מגבלות לוגיסטיות, בתי החולים הקטנים יתחסנו אחרי הגדולים.

בד בבד, משרד הבריאות ימליץ לנשים שמתכננות היריון לא להתחסן נגד קורונה - כך פורסם אמש לראשונה בחדשות 13. טרם פורסמה המלצה רשמית, לכן טרם ברור בטווח של כמה זמן מדובר, אך כלל הנראה ההמלצה תהיה לנשים שרוצות להיכנס להיריון בתוך חודשיים-שלושה. יש לציין כי ההמלצה אינה מתבססת על ממצאים שמעידים על סכנה, אלא על כך שהנושא לא נחקר מספיק לעומק.

בתוך כך, מסתמן כי לאחר שיחוסנו הצוותים הרפואיים והאוכלוסיות בסיכון, מתווה התעדוף של החיסונים יהיה על סמך קבוצות גיל. אם תהיה היענות נמוכה לחיסונים והמלאי יהיה גדול, כל מי שירצה להתחסן יוכל לעשות זאת.