25 אלף שקל למוסד חינוכי, 15 אלף לאירוע: הקנסות שיובאו לקבינט

שר הבריאות אדלשטיין יביא לקבינט הקורונה הצעת חוק ביום ראשון, לפיה הקנס על בתי עסק שייפתחו בניגוד להנחיות יוכפל, ובתי ספר ייקנסו בהתאם למספר התלמידים שיגיעו. "להגביר את ההרתעה"

זמן צפייה: 00:48

שר הבריאות יולי אדלשטיין יביא ביום ראשון לקבינט הקורונה הצעת חוק, לפיה הקנסות שיוטלו על מי שיפר הגבלות הקורונה - יוחמרו. זאת, ברקע ההפרות הרבות שנרשמו בימים האחרונים והחשש כי הקנסות הנוכחיים אינם מספיקים.

על פי ההצעה, מוסד חינוכי שיפתח את שעריו בניגוד לנהלים ייקנס בסכום מקסימלי של 25 אלף שקלים, במקום 5,000 שקלים כיום. על פי ההצעה הקנסות לא יהיו שווים, והגובה שלהם יותאם לכמות התלמידים שיגיעו למקום ולהיקף הפרת החוק.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

2 רקטות נורו לעבר רצועת עזה – צה"ל תקף ברצועה

עקיצות הדדיות והחלפת האשמות: העימות האחרון בין טראמפ לביידן

גמליאל מגיבה לסערה: "ניסו לעצור את הרפורמות שאני מובילה"

המשטרה אוכפת את ההסגר בבני ברק
המשטרה אוכפת את ההסגר בבני ברק | צילום: דוברות המשטרה

בנוסף, מי שייקיים אירוע שלא כחוק עם יותר משתתפים מהמותר ייאלץ לשלם סכום של 15 אלף שקלים - פי שלושה מהחוק היום, ואילו אדם שיפתח את העסק שלו עלול לקבל דוח בגובה עשרת אלפים שקלים, במקום 5,000.

על פי אדלשטיין, מטרת החוק המוצע היא להגביר את ההרתעה בקרב מפירי ההנחיות. כך למשל, טוען שר הבריאות, כי קנס של 5,000 שקלים לקיום אירוע רב משתתפים אינו מרתיע, משום שאינו הולם באופן יחסי להוצאות של אירוע כזה.

בד בבד, המשטרה פיזרה אמש ביקנעם חתונה שבה השתתפו 180 אורחים במסעדה סגורה. בעל המקום ספג קנס של 5,000 שקלים והוא זומן לשימוע ביום ראשון. בעלי השמחה יוזמנו לחקירה בגין הפצת מחלה.