מנכ"ל משרד הבריאות החדש: מנהל בית החולים ברזילי

לאחר פרישתו של משה בר סימן טוב, השר אדלשטיין הודיע כי בחר בפרופסור חזי לוי למנכ"ל משרדו. "יש הרבה מה לעשות - אבוא בלב שלם ואשרת את המדינה והבריאות"

זמן צפייה: 00:49
שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע היום (רביעי) כי מינה את מנהל בית החולים ברזילי באשקלון, פרופסור חזי לוי, למנכ"ל משרדו. זאת, לאחר שהמנכ"ל הקודם, משה בר סימן טוב, פרש מתפקידו לאחר התפטרות השר לשעבר, יעקב ליצמן. אדלשטיין ביקש מראש הממשלה בנימין נתניהו להביא את המינוי לאישור הממשלה. לאחר ההודעה כי ייכנס לתפקיד, אמר לוי לחדשות 13 כי "יש הרבה מה לעשות. זה לא נבון להגיד ברגע זה מה אני אשנה, אני אבוא בלב שלם ואשרת את המדינה והבריאות". השר אדלשטיין אמר על בחירתו כי "בעת כזו, עם הצורך להתכונן לגל שני של נגיף הקורונה ועם הצבתה של מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות של ישראל, פרופסור חזי לוי הוא האדם הנכון לתפקיד. הניסיון הרב שצבר לאורך השנים והצלחותיו בזירות השונות מבטיחות את הצלחתו בתפקיד החשוב כל כך של מנכ"ל משרד הבריאות. אני מבקש להודות גם למנכ"ל המשרד הנוכחי משה בר סימן טוב על העבודה המאומצת והחשובה שעשה בתפקיד". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> \גנץ קטע פגישה עם רה"מ בשל דברי רגב; גורם בסיעתו: מצפה שתתנצל \מזוז: "הקמת ממשלה ע"י נאשם בפלילים – משבר חברתי וכשל מוסרי" סוף עצוב: גופתו של הרקדן הבין-לאומי איימן ספיה נמצאה בים
מנכ''ל משרד הבריאות המיועד פרופ' חזי לוי
מנכ''ל משרד הבריאות המיועד פרופ' חזי לוי | צילום: דוברות בית חולים ברזילי
פרופ' לוי, בן 64, נשוי לרבקה, אב לשלושה ילדים וסב לנכדה. נולד להורים ילידי עיראק. שימש כקצין רפואה ראשי עד לשנת 2007. לאחר מכן מונה לסמנכ"ל בכיר וראש מינהל רפואה במשרד הבריאות. בשנת 2012 נבחר לשמש כמנהל בית החולים ברזילי באשקלון, ובשנת 2018 הוענק אות מפעל חיים מטעם שר הבריאות לעוסקים במקצועות הבריאות. כמו כן, יש לו ניסיון רב ברפואת חירום, דבר שהיווה פרמטר חשוב בבחירת שר הבריאות בו. לוי, מומחה לכירורגיה, השתתף במלחמת לבנון הראשונה ולאחר מכן עמד בראש משלחת לסיוע הומניטרי של צה"ל לקוסובו והשתתף במשלחות רפואיות לסיוע הומניטרי בזאיר, קניה, מקדוניה, טורקיה ורואנדה. כקצין רפואה ראשי בנה מחדש את משק הציוד הרפואי בצה"ל. "פרויקט חייו" של פרופ' לוי היה הקמת חדר המיון, בית חולים קרקעי וחדרי ניתוח הממוגנים של ברזילי הנחשבים כיום לאחד הממוגנים והטכנולוגיים ביותר בעולם.
מנכ''ל משרד הבריאות המיועד פרופ' חזי לוי
מנכ''ל משרד הבריאות המיועד פרופ' חזי לוי | צילום: דוברות בית חולים ברזילי
בשנה האחרונה בית חולים ברזילי בהנהגתו זכה למקום שלישי בסקר שביעות רצון של הציבור - קפיצה מהתחתית בה היה בעבר. במקביל, הוא הקים רפואה משלימה ללא תשלום לילדים המאושפזים בבית החולים.