בכירים במשרד הבריאות לאחר פתיחת חדרי הכושר: אנו פסע מסגר מלא

גורמים במשרד זועמים על ההחלטה לפתוח את חדר הכושר בניגוד לעמדתם: "לא יכול להיות שנפעל משיקולים פוליטיים ולא מקצועיים" • מניין הנדבקים בקורונה חצה את ה-40 אלף • התפרצות ביחידה 8200

זמן צפייה: 01:22

בכירים במשרד הבריאות זועמים הערב (שני) על פתיחת חדרי כושר בניגוד לעמדתם ומזהירים כי "אנחנו כפסע מסגר מלא". "לא יכול להיות שנפעל משיקולים פוליטים ולא משיקולים מקצועיים", הוסיפו הגורמים.

בתוך כך, משרד הבריאות מעדכן הערב כי מניין הנדבקים בקורונה בישראל חצה את ה-40 אלף. מחצות אובחנו חיוביים 954 ישראלים. מניין החולים שבמצב קשה עלה ל-183, מהם 54 מונשמים. מספר המתים עלה ל-365.

לעוד כתבות בנושא:

מנכ"ל משרד הבריאות: גל התחלואה גובר – ללכת לחדר כושר זו סכנה

בשל תמיכתה בפתיחת חדרי הכושר: צעדים משמעתיים נגד שאשא ביטון

ברקע מגמת העלייה באבטלה: הממשלה אישרה את התוכנית הכלכלית

שוטרים אוכפים את הסגר בדיר אל-אסד ובענה | צילום: דוברות המשטרה

בד בבד, הקורונה מתחילה להתפשט גם בצה"ל. בימים האחרונים נרשמה מכת קורונה ביחידה 8200, האחראית לרוב המודיעין של מדינת ישראל. יותר מ-100 נדבקו, ורבים נוספים מבודדים. לפי ההערכות, רוב החולים נדבקו בידי משפחה וחברים ואל במסגרת הצבא. על פי צה"ל, פעילות היחידה לא נפגעה, והיא עברה לעבודה בקפסולות.

מוקדם יותר, לאחר תקלה בנתונים, עדכן המשרד כי שיעור הבדיקות החיוביות ביומיים האחרונים היה יותר מ-6%. עד כה, שיעור הבדיקות החיוביות היום הוא 5.8%. העיר עם מניין החולים הפעילים הגדול ביותר היא ירושלים, עם 2,850. בתל אביב ישנם 1,683 ובבני ברק 1,446 ובאשדוד כמעט 1,000.

מוקדם יותר, מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי ערך מסיבת עיתונאים בנושא הגל השני. בפתח דבריו הוא אמר כי "אנחנו נמצאים בעלייה בתחלואה, בגל שהולך ומתגבר. אני מודאג מאוד מהעלייה במספר החולים. אני מבקש מאוד שהאזרחים יישמעו להוראות. זו ערבות הדדית. מי שלא עוטה מסכה - מסכן את כל הסובבים אותו באפשרות להדבקה".

המשטרה אוכפת את ההסגר בבני ברק
המשטרה אוכפת את ההסגר בבני ברק | צילום: דוברות המשטרה

לוי התייחס גם להפגנה שהתרחשה ביום שבת בכיכר רבים בה נכחו אלפי אזרחים ואמר כי "אני מבין את הכאב שהובא בידי אזרחי ישראל, שחלקם איבדו את מטה לחמם, אבל ההתקהלות היא כר להדבקה ואני חושש שנראה את ההידבקות בימים הקרובים".

כמו כן התייחס להחלטת ועדת הקורונה לאשר את פתיחתם של חדרי הכושר והבריכות, ואמר כי "מתוך התחושה של עליה במחלה באנו וביקשנו למנוע את השימוש בחדרי הכושר. לצערי, ועדת הכנסת החליטה אשר החליטה ואנו נכבד את זה. המסר שלי - ללכת לחדר כושר זה סכנה להידבקות".

מנכ''ל משרד הבריאות חזי לוי
מנכ''ל משרד הבריאות חזי לוי | צילום: לע''מ

"אני לא בטוח שכולנו מבינים עד כמה יש עלייה", המשיך. "עד כמה יש חולים קשים. חשוב לומר שאפשר לחיות בצל הקורונה ולהוריד את רמת התחלואה. אנחנו מנסים להימנע מסגר כללי. אנחנו עושים ככל יכולתינו כדי להימנע ממנו. וכחלק מזה, אנחנו משתדלים לייצר הגבלות שתמנענה התקהלויות - שהן שורש הרע בהדבקה".

לוי התייחס גם לנושא הבדיקות ואמר כי "אנחנו בהחלט יושבים וחושבים כיצד לתעדף בדיקות כמו למשל קשישים, העובדים שסועדים אותם, אנשים בסיכון. אנחנו עוסקים כעת בתיעדוף בדיקות לפי הצרכים, יחד עם המשך בניית היכולת מבחינת ציוד והן מבחינת כוח אדם מיומן".