במשרד הבריאות מעריכים: תוך שבוע - ירידה במספר הנדבקים היומי

\בצל העלייה במספר החולים שמאושפזים במצב קשה, ובמקביל לעומס שיוצרים הנדבקים בשפעת, במשרד הבריאות מעריכים כי נתוני הגל החמישי יחלו להתמתן תוך שבוע

זמן צפייה: 00:33

ברקע העלייה הממושכת בחולים הקשים שמספרם עומד כבר על יותר מ-600 ובתי החולים העמוסים גם בחולי קורונה וגם בחולי שפעת, במשרד הבריאות אומרים היום (שישי) כי ישנה התחלה של התמתנות במספר המאומתים היומי. עוד מעריכים גורמים במשרד כי בתוך כשבוע נתחיל לראות כבר ירידה במספר המאומתים.

מוקדם יותר עדכן משרד הבריאות כי אתמול אובחנו כ-70 אלף נדבקים חדשים בקורונה, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 20%. בכך עלה מניין החולים הפעילים ל-453,505, מתוכם 638 מאושפזים במצב קשה. מספר מקרי המוות מסיבוכי המחלה עלה ל-8,369. בנוסף, כ-220 אלף ישראלים שוהים בבידוד, בעקבות חשיפה למאומת.

כזכור, אתמול סיכמו ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הבריאות ניצן הורוביץ ושרת החינוך יפעת שאשא ביטון על מתווה חדש למערכת החינוך, שבמסגרתו יבוטלו הבידודים לילדי הגנים ובתי הספר. התלמידים בבתי הספר ובגנים יערכו בדיקות מהירות בבית פעמיים בשבוע, בימים ראשון ורביעי - ויגיעו עם אישור מההורים.

בתוך כך, בקבינט הקורונה גוברים לאחרונה הקולות שמדברים על ביטול הבידוד גם למבוגרים לא מחוסנים שנחשפו למאומת - בתנאי שהם לא חיוביים בעצמם לנגיף. בנוסף, יוזמה שצוברת תאוצה בקבינט היא ביטול התו הירוק - בעיקר מאז מאז ששר האוצר אביגדור ליברמן הביע בה תמיכה.