בנט בישיבת הממשלה: "בוחנים רכש של התרופה לטיפול בקורונה"

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה לתרופה החדשה של פייזר, שהודיעה לאחרונה כי היא מונעת סיכון לאשפוז ב-89% מהמקרים. "ביקשתי מהמערכת אצלנו ללמוד לעומק את הנושא", אמר רה"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט
ראש הממשלה נפתלי בנט | צילום: רויטרס

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) אמר ראש הממשלה נפתלי בנט כי נבחנת רכישה של התרופה החדשה של פייזר לטיפול בקורונה. "יתכן שישנה בשורה טובה בדמות תרופה לטיפול בקורונה", אמר בנט, "כבר בסוף השבוע ביקשתי מהמערכת אצלנו ללמוד לעומק את נושא התרופה החדשה, ולבדוק רכש עבור מדינת ישראל".

"אם התרופה תאושר לשימוש זה יהיה עוד כלי משמעותי בניהול המגפה", הוסיף ראש הממשלה, "יחד עם חיסונים לכולם ובדיקות נגישות, לכולם, כל הזמן". בנט התייחס גם לזן הדלתא המשתולל באירופה ואמר: "אנחנו חולקים מידע ותובנות עם ידידינו במדינות שונות. בישראל אנחנו נכנסים לחורף, עונת השפעת והוירוסים, עם שכבת ההגנה הטובה ביותר שמדינה יכולה לספק לאזרחיה".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

רצח יזם הנדל"ן אלדד פרי: בן 64 נעצר, עוד 7 עוכבו לחקירה

"הבושה עוברת צד": מיזם חדש לתמיכה בנערה שנאנסה בדרכה מביה"ס

באמצעות מל"ט חבלה: ניסיון התנקשות בראש ממשלת עיראק

ביום שישי הודיעה חברת פייזר כי התרופה שפיתחה לקורונה, הניתנת כגלולה, בשילוב עם תרופה אנטי-ויראלית אחרת של החברה המשמשת בעיקר לטיפול ב-HIV, מפחיתה ב-89% את הסיכון לאישפוז, מחלה קשה או מוות בעקבות הנגיף אצל חולים מבוגרים בסיכון גבוה. נשיא ארצות הברית התייחס לפיתוח ואמר: "עשוי להיות התפתחות משמעותית להקלה בקורונה".

בתוך כך, צוות הטיפול במגיפות והצוות המייעץ לחיסוני הקורונה הודיע כי יתכנס ביום רביעי בשעה 18:30 לדיון לקראת ההכרעה בנושא מתן חיסוני קורונה לילדים בגילאי 5-11. הבוקר משרד הבריאות עדכן כי 194 מאומתים חדשים לנגיף התגלו אתמול, ומספר החולים הפעילים עומד כעת על 6,393. מספר החולים קשה עומד על 178, מהם 127 במצב קריטי ו-111 מונשמים. 8,114 בני אדם נפטרו כתוצאה מסיבוכי המחלה מאז פרוץ המגפה.